Komunální volby se budou sčítat i v noci

Některé výsledky voleb do obecního zastupitelstva už jsou známy. Komunisté slavili hned na několika místech. Prvenství hlásí z Karviné, Havířova, Mostu. V Teplicích pak obsadili druhé místo. Jasným náskokem však v Teplicích vyhrála komunální volby Občanská demokratická strana. Třetí je ČSSD. Zcela propadla Unie svobody, když nezískala ani jeden mandát. Průběžné výsledky z vybraných obvodů můžete sledovat tady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volič u urny | Foto: Jan Rosenauer

V Karviné představitelé KSČM předstihli sociální demokraty a ODS. Ve stejném pořadí skončily volby v Havířově, tam si navíc komunisté svou pozici na radnici výrazně posílili. V Mostě si pak socialisté a občanští demokraté pozice vyměnili. V Kladně s velkým náskokem před ČSSD vyhráli občanští demokraté.

V libereckých komunálních volbách zvítězili občanští demokraté před ČSSD a KSČM. ODS volilo 27,71 procenta voličů a v 39členném zastupitelstvu bude mít 13 křesel. ČSSD volilo 15,75 procenta voličů. V zastupitelstvu bude mít sedm zástupců. Komunisté, které volilo 10,74 procenta voličů, budou mít pět zastupitelů.

Výrazným vítězstvím ODS, stejně jako při minulých komunálních volbách, skončilo klání v Českých Budějovicích. ODS získala 34,9 procenta hlasů, což jí zajišťuje 18 křesel v 45členném městském zastupitelstvu. S velkých odstupem za ODS se umístila KSČM. Voliči jí dali 15,39 hlasů. V zastupitelstvu bude mít sedm zastupitelů, stejně jako třetí ČSSD, kterou volilo 14,94 procenta voličů.

Volby ve Zlíně vyhrála Občanská demokratická strana s 25,91 procenta hlasů a 11 mandáty ve 39členném zastupitelstvu. Druzí skončili sociální demokraté se ziskem 20,77 procenta a devíti mandáty. Třetí stranou je Zlínské hnutí nezávislých se 14,51 procenta a šesti mandáty. Občanští demokraté dnes velkým rozdílem hlasů proti Volbě pro město vyhráli komunální volby v Hradci Králové. ODS podpořilo 30,75 procenta voličů a v 37členném městském zastupitelstvu tak bude mít 13 křesel. Volbu pro město volilo 18,27 procenta voličů a bude mít v zastupitelstvu sedm mandátů.

V Ústí nad Labem vyhrála letošní komunální volby ODS se ziskem 34,81 procenta hlasů. Bude mít tedy v zastupitelstvu města 15 mandátů. Druhé místo obsadila KSČM s 20,28 procenta a osmi zastupiteli. Třetí jsou sociální demokraté, které volilo 18,26 procenta a kteří získali sedm křesel v 37členném zastupitelstvu.

Občanští demokraté se stali vítězi v komunálních volbách v Karlových Varech. Celkem 23,67 procenta hlasů ODS v osmatřicetičlenném městském zastupitelstvu zajistí deset mandátů. Druhá skončila Karlovarská koalice, která získala 20,04 procenta hlasů a bude mít devět zastupitelů. Komunální volby v Jihlavě vyhrála ODS, která získala 26,02 procenta hlasů a v 37členném městském zastupitelstvu bude mít 11 křesel. Druhá skončila KSČM s 20,67 procenta hlasů a osmi zastupiteli. Na třetím místě skončila ČSSD s 16,73 procenta hlasů a sedmi zastupiteli.

O pouhou setinu procenta v letošních komunálních volbách v Olomouci porazili sociální demokraté ODS. Po přepočtu hlasů na mandáty je ale vítězem právě ODS, která bude mít v zastupitelstvu o křeslo více. ČSSD volilo 23,19 procenta voličů, ODS 23,18 procenta. Občanští demokraté získali ve 45členném zastupitelstvu 13 mandátů a ČSSD jen 12.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme