Komunisté chtějí vyhrát volby v roce 2002

Stát se nejsilnější stranou v zemi. To je cíl, který si před příštími parlamentními volbami v roce 2002 stanovili komunisté. Tomu, abychom vyhráli, podřídíme všechno, řekl dnes místopředseda KSČM Miloslav Ransdorf. Předpokladem vítězství je podle něj silná ekonomická politika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strategická je pro komunisty například daňová reforma, na jejíž přípravě už začínají pracovat. Jak Ransdorf vysvětlil, tato reforma by měla vést hlavně ke spravedlivému rozložení daňového břemene a motivovat k podnikání. Heslem podle něj nemůže být plošné snížení daní, ale snížení daní jako prémie za zavádění progresivních technologií, za zavádění nových pracovních míst, za řešení problematické situace v jednotlivých citlivých oblastech a za exportní úspěchy.

KSČM nebude podle svého předsedy Miroslava Grebeníčka sestavovat před volbami stínovou vládu. Komunisté prý mají dostatek schopných lidí, ale o tom, kdo by mohl který resort řídit, zatím neuvažují. O tom, kdo by měli být stínoví ministři či premiér, komunisté zatím - narozdíl od Čtyřkoalice - neuvažují, řekl Grebeníček. Její snaha jmenovat ministry, a to dokonce i na ministerstva, která neexistují, mu totiž připadá komická.

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme