Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Komunisté nepostaví kandidáta do třetí volby prezidenta

Podle prvního místopředsedy strany Vlastimila Balína výkonný výbor strany pouze zvažoval některá jména jako určitou nabídku pro racionálnější chování sociální demokracie. Definitivně tak popřel informace, že KSČM má připravený seznam možných kandidátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský hrad | Foto: Milan Kopp

Zákonodárci zkusí zvolit nástupce Václava Havla na třetí pokus poslední únorový den.Jediným oficiálním kandidátem je zatím čestný předseda ODS Václav Klaus. Strany vládní koalice jednají o nominaci bývalého ministra školství Jana Sokola.

Samotný Jan Sokol, bývalý ministr školství z Tošovského vlády, je připraven jít do volby i bez naprosté podpory ČSSD. "O stoprocentní shodu nejde, je to tajná volba a tam se nikdy nedá předem úplně říci, jak to dopadne. Ale rád bych měl z jeho strany jakousi rozumnou záruku, že udělali všechno pro to, abych do toho nešel zbytečně," řekl Sokol Českému rozhlasu.

Špičky vládních stran se před dvěma dny shodly na tom, že další krok k oficiální nominaci Jana Sokola musí udělat ČSSD. Vyplývá to i ze slov lidoveckého místopředsedy Jana Kasala. "Sociální demokracie v tuto chvíli vede vnitřní konzultace o možné kandidatuře Jana Sokola a my rozumíme tomuto postupu sociálních demokratů a do 28. února je hodně času, takže určitě včas dojde k tomu, že vládní koalice bude mít vlastního kandidáta."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská, Marcela Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme