Komunisté se museli ve volebním štábu obejít bez třešní

Udržet stávající pozice, to byl hlavní cíl Komunistické strany Čech a Moravy v senátních i komunálních volbách. Senátorské křeslo na Mostecku se jim nicméně obhájit nepodařilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební štáb KSČM 16. října 2010 | Foto: Tomáš Adamec

Čekání na výsledky voleb se v pražském sídle komunistické strany neslo v celkem klidné atmosféře. Místo tradičních třešní ale tentokrát zdobily stoly talíře s koláčky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféru ve volebním štábu KSČM přiblížila reportérka Eva Rajlichová

„Snažili jsme se to nahradit nějakou rodinnou specialitou, recept mám od babičky z Moravy. Je pravda, že dovézt sem třešně by bylo přece jenom finančně nákladné. Je otázka, zda by to nebyly, abych tak řekla, neefektivně vynaložené prostředky,“ vysvětlila místopředsedkyně strany Miloslava Ostrá.

Členové KSČM se do štábu scházeli postupně sledovat výsledky. U vchodu dostávali červená srdíčka. Obdržel je i předseda strany Vojtěch Filip.

„Pan předseda dostal od zpěvačky Jany Kociánové srdíček několik, protože na poslední pouti, kde se s ní setkal úplně náhodou, od něho dostala velké perníkové srdce. Tak mu slíbila, že mu několik srdíček vrátí,“ dodala Jana Mrencová, která se komunistům stará o marketing.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme