Komunisté získali v Ústeckém kraji převahu. Vládnout by mohli s ČSSD

V Ústeckém kraji pravděpodobně zasednou do čela krajské vlády komunisté, kteří získali 25 % hlasů od voličů. Případnou koalici by mohli uzavřít s druhou nejúspěšnější stranou - ČSSD. Ta získala o devět procent méně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského z Ústí nad Labem, Oldřich Bubeníček | Foto: Filip Jandourek

Komunisté se nebojí toho, že by se v budoucnu opakovaly aféry s tunelováním evropských dotací.

Krajské zastupitelstvo i úřad mají podle krajského předsedy ústecké KSČM Oldřicha Bubeníčka, krajského předsedy strany, dostatek kontrolních mechanismů, aby k podobným situacím napříště nedocházelo.

Vedení krajské KSČM označilo výsledek voleb v Ústeckém kraji za překvapivý. Komunisté získali v kraji přes 25 % hlasů. Jak říká krajský předseda strany Oldřich Bubeníček, i když předvolební výzkumy naznačovaly dobrý výsledek, s jednoznačným vítězstvím komunisté v Ústeckém kraji nepočítali.

„Že bychom mohli vyhrát, to určité indicie byly nebo předvolební průzkumy. Samozřejmě jsem očekával, že to bude naprosto vyrovnané, že bude otázka, jestli my nebo sociální demokracie. Procento, dvě budeme mít víc nebo méně. Musím říct upřímně, že tento volební výsledek jsem nečekal,“ řekl Radiožurnálu Oldřich Bubeníček.

Vyjednávání o případných koalicích začne v pondělí 15. října. Zítra si ústečtí komunisté na krajském výboru ujasní, za jakých podmínek by případné koalice uzavírali.

Ve středních Čechách skončila KSČM těsně druhá. Podle svého lídra Pavla Jetenského ale bude mít zájem na tom sestavit se sociálními demokraty v kraji koalici.

Bohuslav Beneš, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme