Komunisté zvolili Kováčika staronovým předsedou klubu. Logicky, poznamenal

Nový poslanecký klub KSČM si po úspěšných volbách do sněmovny zvolil vedení. Předsedou se opět stal Pavel Kováčik. Místopředsedy pak Alexandr Černý a Miloslava Vostrá. Všichni tři vykonávali tyto funkci i v minulém volebním období.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staronový předseda klubu KSČM označil své znovuzvolení za pragmatický a logický krok

Staronový předseda klubu KSČM označil své znovuzvolení za pragmatický a logický krok | Zdroj: ČTK

Komunistům stačila necelá hodina a bylo hotovo. Staronového předsedu poslanců KSČM Pavla Kováčika rychlost, jakou byl opětovně zvolen, nepřekvapila. Považuje to za zcela logický krok. On i oba místopředsedové prý znají svou práci a od členů klubu byla tato volba ryzím pragmatismem.

„Je alespoň zajištěno, že se nebudeme muset učit za pochodu a že to zvládneme s co nejlepším výsledkem,“ řekl k tomu. Nevyloučil však, že do budoucna by se vedení mohlo obměnit.

Začínají povolební jednání. Vítězná ČSSD se už sešla s komunisty

Číst článek

KSČM bude v nově složené dolní komoře parlamentu třetí nejsilnější stranou. V mimořádných volbách získala 33 křesel, "vítězná" ČSSD by ale v případné jednobarevné vládě s jejich podporou na většinu ve sněmovně nedosáhla. A šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka chce sestavit vládu stabilní a akceschopnou, což se s takovým scénářem neslučuje.

Při dnešním setkání proto komunisté znovu potvrdili, že budou vyjednávat se všemi politickými stranami, které prošly volebním sítem. Zcela zásadním tématem pro ně zůstávají církevní restituce.

Předseda KSČM Vojtěch Filip ve volebním středisku strany bedlivě sledoval sčítání hlasů v mimořádných volbách do sněmovny | Foto: ČTK

Že sestavit koalici bude úkolem složitých vyjednávání, připustil po vzoru ostatních lídrů už i předseda KSČM Vojtěch Filip. Vlastně tak potvrdil “výsledek“ nočního jednání se sociálními demokraty v Lidovém domě, které žádné konkrétní řešení povolební spolupráce nepřineslo.

„My jsme řekli naši představu o ustavení orgánů sněmovny, aby výbory zůstaly tak, jak byly ustaveny v minulém volebním období, a aby se to neslučovalo nebo nerozpojovalo,“ shrnul jednání Filip.

Personálně by se ale podle něj měl oddělit petiční a kontrolní výbor, a to z praktického důvodu. Poslanci by se tak prý mohli řádně věnovat příslušné agendě.

Eva Rajlichová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme