Komunistické paragrafy o vyvlastnění půdy budou zrušeny ještě letos

Do konce letošního roku předloží vláda sněmovně novelu horního zákona. Měly by z něj zmizet paragrafy z 80. let, které umožňují vyvlastňování ve prospěch těžby. Premiér Petr Nečas potvrdil zařazení novely do legislativního plánu na letošek, přestože byla v původním návrhu až v roce 2013.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povrchová těžba uhlí u Horního Jiřetína a Černic. | Foto: Tomáš Adamec

V Horním Jiřetíně na Mostecku, který stojí na ložisku hnědého uhlí a kvůli těžbě mu hrozí zbourání, přijali zprávu jako velmi pozitivní.

„U této vlády jsme získali už na počátku jejího funkčního období poměrně velkou naději, že se ten horní zákon skutečně znovelizuje, alespoň v těch několika bodech, které jsou pro nás rozhodující. Teď se to zdá poměrně reálné, velmi jsme to přivítali,“ řekl Radiožurnálu místostarosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt.

Přehrát

00:00 / 00:00

Místostarosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt přivítal zprávu o novele horního zákona

O těžbu hnědého uhlí pod Horním Jiřetínem usiluje společnost Czech Coal. Ta už několik let vyjednává s vlastníky nemovitostí o jejich prodeji.

Tomáš Šácha, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme