Koncem týdne začne na horách sněžit

Ve čtvrtek začne do Evropy proudit chladnější vzduch od západu. Kromě ochlazení by s sebou měl přinést i přeháňky, které zpočátku na horách a později i ve vyšších polohách budou sněhové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve středu odpoledne naše území přejde studená fronta a za ní se k nám přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Bude proto většinou polojasno, ojediněle přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku ještě oblačno až zataženo a přeháňky místy. Nejvyšší odpolední teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Čerstvý jihozápadní, postupně až západní vítr 5 až 9 m/s, od vyšších poloh místy 10 až 15 a nárazy místy kolem 20 m/s (tedy kolem 70 km/h). Tlak vzduchu bude slabě stoupat nebo zůstane stejný, rozptylové podmínky očekáváme dobré.

Ve čtvrtek začne do střední Evropy proudit chladnější oceánský vzduch od západu. Přes Alpy bude postupovat dále k východu frontální vlna, která ovlivní počasí i u nás. V noci bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 4 až 0 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s. Přes den bude zpočátku oblačno až polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti, v Čechách místy dešť, na horách srážky smíšené, na hřebenech sněhové. Nejvyšší teploty 4 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s. Tlak bude mírně klesat, rozptylové podmínky většinou dobré.

V pátek 15. prosince očekáváme zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky. Na horách srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, nejvyšší denní 3 až 7 °C. Mírný západní vítr 4 až 7 m/s.

V sobotu bude oblačno, přeháňky deště se sněhem, od vyšších poloh sněhové. Nejnižší noční teploty 2 až -2 °C, nejvyšší denní 2 až 6 °C. Čertvý západní vítr 5 až 8 m/s.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme