Koncem týdne začne na horách sněžit

Ve čtvrtek začne do Evropy proudit chladnější vzduch od západu. Kromě ochlazení by s sebou měl přinést i přeháňky, které zpočátku na horách a později i ve vyšších polohách budou sněhové.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve středu odpoledne naše území přejde studená fronta a za ní se k nám přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Bude proto většinou polojasno, ojediněle přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku ještě oblačno až zataženo a přeháňky místy. Nejvyšší odpolední teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Čerstvý jihozápadní, postupně až západní vítr 5 až 9 m/s, od vyšších poloh místy 10 až 15 a nárazy místy kolem 20 m/s (tedy kolem 70 km/h). Tlak vzduchu bude slabě stoupat nebo zůstane stejný, rozptylové podmínky očekáváme dobré.

Ve čtvrtek začne do střední Evropy proudit chladnější oceánský vzduch od západu. Přes Alpy bude postupovat dále k východu frontální vlna, která ovlivní počasí i u nás. V noci bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 4 až 0 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s. Přes den bude zpočátku oblačno až polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti, v Čechách místy dešť, na horách srážky smíšené, na hřebenech sněhové. Nejvyšší teploty 4 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s. Tlak bude mírně klesat, rozptylové podmínky většinou dobré.

V pátek 15. prosince očekáváme zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky. Na horách srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, nejvyšší denní 3 až 7 °C. Mírný západní vítr 4 až 7 m/s.

V sobotu bude oblačno, přeháňky deště se sněhem, od vyšších poloh sněhové. Nejnižší noční teploty 2 až -2 °C, nejvyšší denní 2 až 6 °C. Čertvý západní vítr 5 až 8 m/s.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme