Koncert extremistických skupin u Brna se obešel bez zásahu policie

Bez výtržností a bez zásahu policie se nakonec obešel neonacistický koncert, který se včera konal v Ochozi u Brna. Pořadatelé sice kvůli neúčasti některých původně ohlášených kapel o několik hodin odložili začátek, pak ale velmi dbali na bezproblémový průběh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účastníci koncertu extremistických skupin | Zdroj: ČTK

Pořadatelé se snažili dodržet pořádek a dá se říct, že byli úspěšní. Přesto atmosféra byla napjatá a účastníci koncertu dávali najevo velkou nelibost, že je jim věnována jakákoliv pozornost. Bránili například vstupu novinářů do areálu a pořízení jakýchkoliv záznamů.

Podle advokátky organizátoru Kláry Slámové kvůli ochraně autorských práv. "Pokud dá manažer těch kapel souhlas, tak samozřejmě. Ale ten manažer nedal souhlas," vysvětlila Slámová.

Policisté v rámci opatření spojených s koncertem nakonec uložili jen 15 pokut v celkové hodnotě 17 a půl tisíce korun. Odhalili také jediného účastníka, který sedl za volant s alkoholem v krvi, řekl jejich mluvčí Aleš Mergentál. "Žádné problémy, žádné výtržnosti jsme nezaznamenali," dodal mluvčí.

Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme