Koncert Jeden svět - Měsíc poté poděkováním občanům

Benefiční koncert českých popových hvězd začne odpoledne na Staroměstském náměstí v Praze. Akce pod názvem Jeden svět - Měsíc poté má podpořit boj proti terorismu. Ministři silových resortů, kteří koncert zaštítili svými jmény, tak chtějí zároveň poděkovat bezpečnostním složkám a všem občanům za omezení, která jim způsobují zavedená bezpečnostní opatření po teroristických útocích ve Spoejných státech. V rámci koncertu předá ministr obrany Jaromír Tvrdík medaile vojákům 43. výsadkového mechanizovaného praporu, kteří se ve středu vrátili z mírové mise v Makedonii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koncert, který začne v 16 hodin udělováním medailí, se uskuteční za zvýšených bezpečnostních opatření. Jak Tvrdík i jeho kolega Stanislav Gross zdůrazňovali, může být koncert kvůli případnému bezpečnostnímu riziku kdykoli odvolán nebo zrušen. "Původně se tento koncert měl konat na pražském vojenském letišti, kde jsme chtěli zajistit nejvyšší možnou bezpečnost pro účastníky akce, ale protože je velmi pravděpodobné, žy by se tam takový počet diváků nevešel, souhlasili jsme s přesunem," uvedl Tvrdík. Ministr dodal, že neexistuje žádná informace, která by jakýmkoliv způsobem ohrožovala bezpečnost České republiky, pořadatelé jsou si však této aktivity vědomi a kdyby se cokoliv dělo, koncert bez náhrady zruší. Pořádek zajistí policie ve spolupráci s armádou.

Na pódiu se mají vystřídat například Lucie Bílá, Daniel Hůlka, Bára Basiková, Michal Prokop a Michael Kocáb. Vstupné bude volné, umělci budou podle mluvčího ministerstva obrany Milana Řepky zpívat zadarmo a další část uhradí sponzoři.

Záznam z benefičního koncertu bude vysílat ČRo 1 - Radiožurnál v pátek 12.října od 20 hodin a pěti minut.

Aleš Heřmánek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme