Koncert neonacistů skončil bez incidentů

Asi čtyři stovky neonacistů se zúčastnily v restauraci Sokolovna v Jablonném v Podještědí akce, která byla nahlášena jako soukromá oslava narozenin s hudební produkcí. Na místě hlídaly hladký průběh akce dvě stovky uniformovaných policistů. Akce se obešla bez jejich zásahu a končila dnes kolem druhé hodiny ranní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

neonacisté

neonacisté | Foto: Jan Rosenauer

Policie neměla důvod k zásahu. Na koncert se tam sjely stovky neonacistů z Česka, ale i Německa, Polska a Slovenska. Po půlnoci se bez větších incidentů rozjely.

Podle členů občanského sdružení Tolerance a občanská společnost šlo o největší koncert neonacistických skupin za poslední čtyři roky. Postup policie se jejich aktivistům nelíbí. Domnívají se, že svou nečinností tak dává najevo, že se u nás podobné akce mohou konat.

Premiér Stanislav Gross si vyžádal informace o postupu policie. Už před čtyřmi roky coby ministr vnitra prohlašoval, že s projevy rasismu a neonacismu zatočí.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme