Koncert skinů v Plzni ukončila policie kvůli textu písně

Policejní zásah ukončil kolem půlnoci koncert skinheadů v Plzni. Důvodem byl neonacistický text písně, který hrála jedna z kapel. Akce se obešla bez zranění, několik lidí policisté předvedli pro podezření z trestného činu hanobení národa a rasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neonacisté (ilustrační foto) | Foto: Štěpánka Budková

Na vystoupení čtyř skupin z Česka i z ciziny přijela asi stovka příznivců pravicového extremismu. Podle mluvčí plzeňské krajské policie Martiny Kohoutové byl koncert ohlášený, policisté ho však kvůli určitému stupni rizika monitorovali.

"V momentě, kdy tam zazněly texty písní, které by mohly naplnit skutkovou podstatu paragrafu podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka, tak vnikli do objektu, vyzvali několikrát pořadatele, aby akci ukončil, a když oni neuposlechli, tak policisté zasáhli. Kolem dvanácté už byl podnik vyklizen," popsala zásah Kohoutová.

Mezi lidmi předvedenými na policii byli podle mluvčí i členové skupiny, která písničku se závadným textem hrála. Po výslechu je vyšetřovatelé propustili, pokud se však ukáže, že se dopustili trestného činu, mohou být obviněni. V cele nadále zůstávají tři lidé z publika.

Koncert extremistických kapel se měl na Plzeňsku v poslední době konat již dvakrát, ovšem pořadatelé vždy původně stanovený termín zrušili. Poslední z předpokládaných termínů byl 14. března, v den pochodu extremistů Plzní ohlášený jako Protest proti sionismu. Ale ani v ten den se koncert nakonec nekonal. Hudební akce se měla uskutečnit poté, co soud zrušil rozhodnutí o zákazu shromáždění, které vydal v polovině února centrální plzeňský obvod.

Přečtěte si také:
Bratislavou i Plzní pochodovali neonacisté
Neonacisté mají v Plzni zelenou, soud jim povolil pochod proti sionismu
Pochod neonacistů Plzní byl bez incidentů
Plzeň se připravuje na pochod radikálů
Neonacisté svolávají do Plzně další pochod
Pochod radikálů zakázal plzeňský primátor neoprávněně
Magistrát zakázal pravicovým radikálům pochod Plzní
Plánovaný pochod Plzní vyvolává další protesty

Martin Hromádka, Lea Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme