Známé písně v doprovodu symfonického orchestru. Na Koncertu 68 zazpívá Marta Kubišová nebo Aneta Langerová

Když v úterý půjdete po Václavském náměstí v Praze, neminete pódium pro Koncert 68. Ten zakončí speciální program Českého rozhlasu k výročí událostí v srpnu 1968. Skladby z tohoto roku zazpívají například Marta Kubišová, Aneta Langerová nebo Vojta Dyk. Spolu se Symfonickým orchestrem si mohli skladby vyzkoušet v největším studiu S1 v budově Rozhlasu na Vinohradské ulici.

Studio S1 v Českém rozhlasu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marta Kubišová na zkoušce ke Koncertu 68 ve studiu S1 v Českém rozhlasu | Foto: Ruzbeh Oweyssi | Zdroj: Český rozhlas

Zkoušku na úterní koncert odstartovala Marta Kubišová. Modlitbu pro Martu v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu a doprovodné kapely Petra Maláska si užívala natolik, že chvílemi jen seděla a poslouchala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak probíhala zkoušku na Koncert 68

„To se mi líbí, protože jsem si to aranžmá, které pro mě Petr (Malásek) udělal na Slavíka někdy před tři čtvrtě rokem, teprve teď pořádně užila,“ svěřuje se Radiožurnálu Kubišová. Podle svých slov bude muset do úterý hodně cvičit. „Skutečně jsem od 2. listopadu 2017 nezazpívala ani notu,“ přiznává zpěvačka. Po dozpívání si přesto vysloužila potlesk celého studia S1.

Doprovod symfonického orchestru si v písni Slunečný hrob užíval i zpěvák Honza Křížek. Jak ale přiznává, z druhé písně, kterou v úterý na Václavském náměstí zazpívá, je nervóznější. Při Bratříčku zavírej vrátka totiž bude na pódiu sám jen s kytarou.

„Opravdu musím říct, že tohle je pro mě dosavadní Mount Everest kariéry, na který se zodpovědně připravuju. Člověk tam bude sám za sebe a přitom bude zpívat tak úžasnou věc, kterou celý národ zná,“ říká Křížek.

Koncert ´68: Největší hity 60. let proběhne na horní části Václavského náměstí v Praze v úterý 21. srpna od 20.00. Vstup je zdarma.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme