Přehrajte si koncert '68 v HD videu: modlitbu zazpívala Marta Kubišová, tečkou byla československá hymna

Zaplněné Václavské náměstí sledovalo vzpomínkový koncert u příležitosti 50. výročí srpnové okupace. Na pódiu zněla hudba 60. let. S písní Modlitba pro Martu vystoupila zpěvačka Marta Kubišová, další známé písně diváci slyšeli v podání současných interpretů, mezi nimiž byla například Aneta Langerová, Jana Kirschner či Vojtěch Dyk a Matěj Ruppert.

Video Praha (Aktualizováno: 5:00 22. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ikonické hity 60. let v úterý večer zazněly na vzpomínkovém koncertu k výročí srpnových událostí roku 1968. Koncert začal po osmé večer na Václavském náměstí v Praze a připomněl nejen historický, ale i kulturní rozměr událostí 60. let, upozornil jeho dramaturg Petr Král.

Král společně s hudebníkem Petrem Maláskem nachystali nové aranžmá proslulých písní Lady Karneval, Želva, Bratříčku, zavírej vrátka či Klaunova zpověď.

Zpěváky hudebně doprovodili například bubeníci ze souboru Tam Tam Batucada a Symfonický orchestr Českého rozhlasu. 

Během výměny a příprav dalších účinkujících se promítaly divákům vzpomínky pamětníků z roku 1968 – zvukařů z Československého rozhlasu nebo třeba Zdeňka Svěráka.

Akci doprovodilo i speciální nasvícení sochy sv. Václava a nově opravené budovy Národního muzea, včetně ohňové show. Lidé si pak mezi sebou vzájemně posílali obrovskou českou trikoloru.

„Závěr byl hodně emotivní, vystoupila zpěvačka Marta Kubišová s písní Modlitba pro Martu, na tu pak navázala československá státní hymna v podání všech účinkujících. Nejeden z diváků uronil slzu,“ popsal z Václavského náměstí ve vysílání Radiožurnálu reportér Jiří Štefl.

Koncert pořádal Český rozhlas ve spolupráci s pražským magistrátem. 

jak, haf, šte Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme