Končí platnost starých dálničních kuponů

Řidiči mají nejvyšší čas zakoupit si novou dálniční známku. Platnost ročního kuponu pro rok 2001 totiž v poslední lednový den vyprší. Pokud od pátku vyrazíte na české dálnice bez nové nálepky, hrozí vám pokuta až pět tisíc korun a po 1. dubnu dokonce pokuta až patnáct tisíc. Za možnost využívat dálnice a některé silnice motoristé v letošním roce zaplatí stejnou částku jako loni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálniční známky na rok 2002 | Foto: Aleš Stiburek

Radiožurnálu to potvrdila mluvčí ministerstva financí Jana Vargová. "V letošním roce nedošlo ke zvýšení ceny za dálniční kupony. Roční nálepka stojí 800 korun, měsíční 200 korun a za desetidenní řidiči zaplatí 100 korun. Dálniční kupony je možné zakoupit u všech poboček České pošty, na hraničních přechodech, u čerpacích stanic a v mnoha dalších prodejnách, které jsou speciálně označeny logem prodejního místa".

Státní Fond dopravní infrastruktury očekává, že v letošním roce za prodej dálničních známek utrží asi 1,8 miliardy korun, tedy zhruba stejnou částku jako v roce 2001.

Jaroslav Hausdor, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme