Končí termín přihlášek do Rady České televize

O půlnoci končí termín pro podávání návrhů na členy Rady České televize. Volební výbor už obdržel přes sto dvacet nominací, které předkládají organizace a občanská a zájmová sdružení. Výbor vybere z navržených kandidátů 45 jmen, která předloží dolní komoře parlamentu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová rada by měla být známa do dvou měsíců od ukončení přijímání návrhů. Podle místopředsedy volebního výboru poslanecké sněmovny Vladimíra Mlynáře z Unie svobody se ale zatím nedá odhadnout, zda tomu tak bude. Podle jeho slov čeká výbor náročná práce, protože musí prověřit všechny kandidáty, zda splňují kritéria uložená zákonem. Mlynář věří, že se to výboru podaří realizovat v řádném termínu, tedy do prázdnin.

Ještě dnes tedy mohou různé společenské organizace navrhnout jména svých kandidátů. Mezi dosavadními navrženými nechybí například herečka Táňa Fišerová, filosof Erazim Kohák, nebo duchovní Miloš Rejchrt. Šéf volebního výboru poslanec Jan Vidím Českému rozhlasu řekl, že podle jeho odhadu stoupne do půlnoční uzávěrky počet nominací na sto čtyřicet. Kandidáty podle něj navrhovalo opravdu široké spektrum organizací.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme