Končí termín pro předání dokumentů o JETE

Dnes vyprší lhůta pro předložení dokumentů o bezpečnosti temelínské jaderné elektrárny. Požaduje je americký právník Ed Fagan, který přijal zastupování hornorakouských odpůrců této kontroverzní stavby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K předložení dokumentů vyzval České energetické závody, které JETE provozují, a dodavatele technologie, americkou firmu Westinghouse. České energetické závody ale podle ředitele Temelína Františka Hezoučkého Faganovi žádné dokumenty nepředložily. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, společnost od něj ani žádnou písemnou žádost neobdržela. Když Fagan minulý měsíc elektrárnu navštívil, bylo mu nabídnuto, aby si bezpečnostní dokumenty prohlédl na místě. Této možnosti ale podle Hezoučkého nevyužil se slovy, že tomu nerozumí.

Známý právník původně stanovil lhůtu k předání dokladů do 20. března. Po návštěvě Temelína a prohlídce některých provozů termín prodloužil o jeden měsíc.

Neoficiální veřejné slyšení k Temelínu probíhá dnes v Salcburku. Diskuse rakouských odpůrců elektrárny a expertů na jedernou energetiku se týká hlavně vlivu JETE na životní prostředí. Slyšení se účastní i Ed Fagan.

Jana Petrová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme