Konec brněnské Velké ceny zatím dopravu na D1 příliš neovlivnil

Závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně skončil a účastníci opouštějí město. Na parkovištích zůstala už jen asi jedna třetina vozidel. Doprava je plynulá, a i když policisté nevylučují, že se v některých místech můžou tvořit kolony, vážnější problémy se nečekají, což potvrdil i šéf dopravní policie Leoše Tržila neočekávají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 | Foto: www.rsd.cz

"Protože už rozjezd na některých komunikacích opadá, dostáváme se na dalších úsecích už do normálu," řekl ředitel dopravní policie Českému rozhlasu. Vážné dopravní komplikace tedy už policisté nečekají. S o to větším uspokojením hodnotí i to, jak zvládli udržet pořádek během všech dní konání Velké ceny. Učinili například mnohá opatření proti zlodějům a násilníkům a v tuto chvíli už lze prohlásit, že opatření policie byla úspěšná.

To potvrzuje i zástupce ředitele policistů z Brna-venkova Zdeněk Sychra: "Byly sice hlášeny nějaké ztráty dokladů, řada z nich se ale našla a nalezeny byly i cenné věci jako třeba videokamera. Žádný větší problém jsme tedy neměli," prohlásil Sychra. Jak se zdá, s Velkou cenou byli spokojeni i návštěvníci. "Policie výborně zorganizovala parkování, ale i příjezdy a odjezdy," hodnotil opatření přijatá policií jeden z návštěvníků.

Po zkušenostech z minulých let, kdy se na dálnici D1 směrem na Prahu od Masarykova okruhu vyhrnuly stovky aut a motocyklů, je odjezd návštěvníků Velké ceny koordinovaný policejními hlídkami. Celý úsek navíc bedlivě monitorují policisté.

V pátek, kdy se stalo na dálnici D1 několik nehod motorkářů směrem na Brno hned za Prahou, nelze předpokládat, že by se neukázněnost řidičů změnila. Proto bychom rádi upozornili na omezení na dálnici D1, ve kterých se pravidelně stávají nehody a provoz se poté na dlouhou dobu zastaví. Jedná se o 83. kilometr na Prahu, kde ale jsou už do zítřka zprovozněny dva pruhy, a 113. kilometr. Tam by ale výraznější problémy být neměly.

Řidiči by také měli zapomenout na onu příslovečnou nevraživost, kterou se Češi vyznačují, a v místech, kde to jde, by měli uplatňovat metodu zipu. V nových pruzích v místech omezení by motoristé měli jet opravdu opatrně, protože tyto pruhy jsou užší než ty běžné.

Další podrobnosti o dopravě nejen na D1 uslyšíte ve vysílání Radiožurnálu v relaci Zelená vlna, na informační telefonní lince 1220 nebo na internetových stránkáchZelené vlny.

Zbyněk Štíbr, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme