Konec spolupráce s IZIP může VZP ekonomicky poškodit, tvrdí Horák

Ukončení spolupráce mezi VZP a IZIP může největší tuzemskou zdravotní pojišťovnu ekonomicky poškodit, řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Horák. Ten za ukončením smluv vidí politické důvody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel VZP Pavel Horák byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu | Foto: Šárka Ševčíková

„Zaměstnávalo to politiky a orgány VZP už dva roky. Takže vyhlásili, že už toho máme dost a že spolupráce se společností má skončit. To je určitě ‚politicky‘ správné rozhodnutí, ale střetává se s ekonomickou realitou a s mým manažerským úkolem, jak to udělat, aby se na jednu stranu politické rozhodnutí splnilo a na druhou stranu, aby to pojišťovnu nic nestálo,“ řekl Horák.

Správní rada VZP dnes pověřila ředitele Horáka získáním práv na nákup systému portálu VZP, který zatím vlastní společnost IZIP. Po vypovězení smluv by totiž VZP musela za skoro čtvrt miliardy vybudovat nový portál pro komunikaci s nemocnicemi, plátci a pojištěnci.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ – www.radiozurnal.cz/audio.

ak, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme