Konec zábavy s bublinkami. Fólii má nahradit nový nepraskací obal

Fólie s bublinkami, které se dají praskat mezi prsty, končí. Nahradit ji má nová fólie, která už ale nebude praskat. Na facebooku proti novince protestuje přes půl milionu lidí z celého světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bublinková fólie (ilustrační foto) | Foto: Vojtěch Man

V novém obalu už bublinky nebudou samostatné, ale propojené. Když se jedna zmáčkne, vzduch se přelije do ostatních a nic nepraskne.

Tato fólie se bude plnit vzduchem až před tím, než se do ní něco zabalí. Při převozu velkých balíků obalů se tak uspoří místo. Firmy ušetří, a navíc to bude i ekologičtější, protože se do jednoho auta vejde víc balíků fólie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bublinková fólie končí. Nahradí ji nový nepraskací obal. Podrobnosti zjišťoval redaktor Martin Karlík

Zastánci bublinkové fólie se sdružují na facebookovém profilu Popping Bubble Wrap. Skupina už má přes 500 tisíc členů.

Je tady také kalendář, ve kterém na každý den připadá jedna bublinka. Lidé si tak mohou denně prasknout, podobně jako když děti vybírají čokoládičky z adventního kalendáře.

Poslední pondělí v lednu se navíc ve Spojených státech slaví podle kalendáře den bublinkové fólie.

Na internetu se dá najít také spousta stránek a videí na téma bublinková fólie. Videoserver YouTube nabízí tanec na fólii položené na zemi nebo mladíka, který dostal jako dárek ohromný balík fólie.

Praskací fólie se ještě bude pár let vyrábět. Firma chce ale nový obal zlevnit tak, aby byl cenově výhodnější než stávající bublinkové fólie.

Martin Karlík, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme