Sto let rozhlasu, sto let zvuku. Český rozhlas a Národní technické muzeum pořádají konferenci

Konference se koná 2. listopadu 2023 v rámci doprovodného programu rozhlasové výstavy v Národním technickém muzeu v Praze. Uskuteční se v přednáškovém sále muzea od 12 hodin. Účastnit se jí může i veřejnost.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sto let rozhlasu, sto let zvuku

Sto let rozhlasu, sto let zvuku | Zdroj: Český rozhlas

Na konferenci čeští i zahraniční odborníci zmapují vývoj práce se zvukem pro rozhlasové účely. Cílem konference je ukázat rozhlasovou tvorbu jako svébytný tvůrčí žánr, který svou podobu rozvíjí nepřetržitě od počátků vysílání.

Na výstavě si budete moct prohlédnout historické exponáty výrobní, přenosové a vysílací techniky. Na výstavě zazní příběhy spojené s Československým rozhlasem, které tvořily bohatých sto let kvalitního programu a seznámíte se s osobnostmi, které za tím vším stály.

Díky různorodým formám budete moci zažít rozmanitost rozhlasové produkce v průběhu uplynulého století.

Národní technické muzeum si připravilo doprovodný program. Výběr z pamětních kousků z fondů jak Národního technického muzea tak Českého rozhlasu návštěvníky provede sedmi různými obdobími rozhlasové historie. 

Konference postihne práci se zvukem od dob kbelského stanu přes dobu, kdy měl být rozhlas nositelem národní kultury, až po dnešní podcastový boom.

Zájemci z řad veřejnosti mohou konferenci navštívit na základě registrace na e-mailu konference100@rozhlas.cz. Cena vstupného je 100 Kč a zahrnuje i volný vstup na výstavu Sto let je jen začátek. Český rozhlas 1923–2023.

Archiv Českého rozhlasu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme