Kongres Občanské demokratické strany rozhodne o jejím vedení

V ostravském Domě kultury začal třídenní kongres Občanské demokratické strany. Ještě před jeho začátkem se naposledy v současném složení sešla výkonná rada. O sestavě tohoto stranického orgánu, stejně jako o osobě předsedy i čtyř místopředsedů, rozhodnou delegáti v neděli. Dnes je po nezbytných organizačních procedurách čeká diskuse o změně stanov a hospodaření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo ODS | Zdroj: AFP

Sobotní diskuse pak napoví, jakým směrem se ODS vydá v nadcházejícím "supervolebním" roce. Václav Klaus ani letos nenašel ve straně protikandidáta na nejvyšší funkci. Dramatičtější proto bude podle očekávání volba místopředsedů. O funkce v nejužším vedení zatím projevilo zájem deset politiků, další se mohou objevit až během kongresu.

V úvodu kongresu vyjádřil Václav Klaus přesvědčení, že se zásluhou jeho strany podařilo udržet vládu sociální demokracie "v přijatelných mezích". "Jsem přesvědčen, že ztráty, způsobené dnešní vládou, nejsou nezvratné a definitivní, a že pokud nám voliči svěří vládní odpovědnost, vrátíme zemi na cestu svobody a prosperity, cestu, kterou jsme nedostali příležitost dovést do konce," prohlásil Klaus.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme