Kongres Občanské demokratické strany rozhodne o jejím vedení

V ostravském Domě kultury začal třídenní kongres Občanské demokratické strany. Ještě před jeho začátkem se naposledy v současném složení sešla výkonná rada. O sestavě tohoto stranického orgánu, stejně jako o osobě předsedy i čtyř místopředsedů, rozhodnou delegáti v neděli. Dnes je po nezbytných organizačních procedurách čeká diskuse o změně stanov a hospodaření.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo ODS

Logo ODS | Zdroj: AFP

Sobotní diskuse pak napoví, jakým směrem se ODS vydá v nadcházejícím "supervolebním" roce. Václav Klaus ani letos nenašel ve straně protikandidáta na nejvyšší funkci. Dramatičtější proto bude podle očekávání volba místopředsedů. O funkce v nejužším vedení zatím projevilo zájem deset politiků, další se mohou objevit až během kongresu.

V úvodu kongresu vyjádřil Václav Klaus přesvědčení, že se zásluhou jeho strany podařilo udržet vládu sociální demokracie "v přijatelných mezích". "Jsem přesvědčen, že ztráty, způsobené dnešní vládou, nejsou nezvratné a definitivní, a že pokud nám voliči svěří vládní odpovědnost, vrátíme zemi na cestu svobody a prosperity, cestu, kterou jsme nedostali příležitost dovést do konce," prohlásil Klaus.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme