Kongres ODS nepřinese žádné řešení, myslí si šéf ČSSD Bohuslav Sobotka

Probíhající kongres ODS v Brně sleduje také opoziční ČSSD. Předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka se po jednání Ústředního výkonného výboru své strany vyjádřil, že očekávat od kongresu občanských demokratů řešení je velký omyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka | Zdroj: ČTK

„ODS je součástí problému a proto nemůže znamenat řešení současné situace v naší zemi,“ myslí si Bohuslav Sobotka. Řešení vidí pouze ve volbách.

Lubomír Zaorálek z ČSSD se pozastavil nad projevem premiéra Petra Nečase na brněnském kongresu občanských demokratů. Hodnotí jej jako nedůvěryhodný.

„Já jsem viděl nadějný ten výrok pana Nečase, když řekl: my si s naší zemí musíme přestat hrát,“ hodnotí premiérova slova Lubomír Zaorálek. Očekával, že po takové větě by měl předseda vlády rezignovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Část projevu Petra Nečase a reakce některých spolustraníků zachytila redaktorka Martina Spěváčková

„Já jsem si myslel, že v tom výroku se projevuje to, že premiér si uvědomuje, že situace se vyvíjí tak, že na příští rok čekáme ekonomický pokles o 1 procento. Že zvolil metodu sestavování rozpočtu, která nevede k výsledku a že dokonce v poslední fázi přerušil jednání sněmovny, která stojí a čeká, co se dnes údajně tedy stane v Brně,“ dodal Lubomír Zaorálek.

Hostem kongresu ODS i volebního sněmu strany LIDEM byl předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Všechny koaliční strany jsou podle něho ve svízelné situaci, ale je jen na nich, jak se s tím vypořádají.

Kongres ODS: Strana by se podle Nečase měla vzpamatovat a voliče získat rychle zpět

Číst článek

„Je mi sice naprosto známo starý přísloví, že je protivník, nepřítel, úhlavní nepřítel, koaliční partner a pak je ještě spolustraník. Na toho si musíme dávat nejvíce pozor v životě,“ řekl Karel Schwarzenberg.

Poprosil delegáty, aby v něm na nějakou dobu byli zdrženliví. „My chceme míti koaliční strany zdravé, úspěšné a konsolidované,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo v Brně sleduje kongres ODS také redaktor Petr Nováček

Na Nečasův projev reagoval lídr rebelujících poslanců Petr Tluchoř. Odmítl premiérova slova, že vzbouřeným poslancům nejde o daně, ale o moc ve straně. "I kdyby 90 procent svého projevu věnoval větám o anarchii a nedodržování dohod, tak debakl ODS tím rozhodně nezakryje. Já jsem trošku překvapen, že zrovna Petr Nečas mluví o nedodržování dohod. On v jejich dodržování přiliš nevyniká," prohlásil Tluchoř.

Místopředsedovi ODS Jiřímu Pospíšilovi zas vadilo, že Nečas neřekl, jak chce stranu dál vést. "Chyběla tam větší akcentace toho, co bylo potřeba do budoucna změnit, jaká je tedy nová vize, jakým směrem jdeme," řekl Pospíšil.

Eva Rajlichová, Kateřina Kozmová, Tereza Svobodová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme