O vás nepsala půl roku ani regionální příloha Rudého práva, vynadal Novotný delegátům ODS

Řeporyjský starosta Pavel Novotný rozbouřil vody na kongresu ODS. Prostořeký oblastní politik využil rozkolu po nezvolení Alexandry Udženije a díky kandidatuře na prvního místopředsedu získal prostor k projevu. „Neznáme svou práci navzájem ani tady, jak to mají vědět lidi, co čtou jenom bulvár a čumí na Ordinaci v růžové zahradě,“ vmetl Novotný delegátům.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný z ODS na volebním kongresu strany v Praze | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Po očekávaném zvolení Petra Fialy do čela ODS, vykolejila volební kongres strany volba prvního místopředsedy. Alexandra Udženija totiž post neobhájila, ačkoli neměla soupeře. Delegáti jí ale nedali dost hlasů. 

A v kuloárech se rozběhla horečná snaha rychle se dohodnout. Vedení ODS s regionálními lídry se o tom radilo zhruba hodinu na separátním jednání. Fiala prosazoval protřelého šéfa poslanců ODS Zbyňka Stanjuru, část delegátů tlačila Alexandra Vondru - ten se nominace vzdal ve prospěch Stanjury. Navíc se do volby přihlásila Marie Kubíková, radní pro školství Prahy 6.

Převrat venkova

Situace využil i Pavel Novotný, mediálně velmi zdatný starosta pražských Řeporyjí. Ten už dopředu na sociálních sítích avizoval, že si chystá kritický projev, v němž to straníkům bez servítek „nandá“.

Prosím vás ja vím. Volal jsem ženě, esli se můžu volit. Říkala jasné tato, přečíst tam kandidátský kritický projev či sis psal na třetí ráno, ze je tam seřveš:) a vyfot si to, tohle zažije předseda MNV Řeporyje jednou za život😎

17:33 – 18. 01. 2020

18 721

A svému slibu dostál. Kontroverzní starosta Řeporyjí v proslovu, který měl připraven jako kritický na třetí hodinu ráno, nikoli volební, své stranické kolegy kritizoval za neschopnost prezentovat práci v médiích. „Neznáme svou práci navzájem ani tady, jak to mají vědět lidi, co čtou jenom bulvár a čumí na Ordinaci v růžové zahradě,“ prohlásil Novotný.

Bývalý bulvární novinář mluvil na druhou stranu ale o své loajalitě k Fialovi. Na úvod své provokativní řeči se vyjádřil k překvapivé situaci ve volbě prvního místopředsedy: „Gratuluji venkovu, že nemá ani koule postavit vlastního kandidáta, když tady dělá převrat.“

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný z ODS na volebním kongresu strany v Praze | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

V projevu Novotný pochválil svou práci na zviditelnění Řeporyjí přes kauzu s plánem na výstavbu pomníku vlasovců. „O vás nepsala půl roku ani regionální příloha Rudého práva,“ řekl delegátům.

Věřit si jako Řeporyje

Klíč k úspěchu ODS podle něj tkví v sebereflexi a odhodlání. „(Předseda ANO Andrej) Babiš nejedná slušně, prodává lež a lejna, ODS má větší potenciál. Máme na to, ale musíme si věřit jako Řeporyje,“ řekl. Svoji řeč prokládanou vulgarismy uzavřel: „Nevím, jestli tu stranu budu za deset minut opouštět, nebo vést. Obojí zvládnu.“

“Kurva se v projevu na kongresu naší konzervativní strany neříká, Pavle.”
Momentálně nejčastější výtka v kuloárech na Pavla Novotného.

17:37 – 18. 01. 2020

9 354

Prvním místopředsedou delegáti zvolili Stanjuru, jak si přál staronový šéf Fiala, který při oznámení nominace Stanjury uvedl, že je přesvědčen, že šéf poslaneckého klubu je výraznou osobností ODS. Zdůraznil, že je také jednou z nejvýraznějších osobností sněmovny, zakládajícím členem ODS a byl by i dobrým prvním místopředsedou ODS. Stanjura v krátkém projevu uvedl, že chce chránit zájmy střední třídy a ODS chce pomoct dovést k vítězství ve volbách. „Máme na to, vyhrajme volby pro sebe, pro střední třídu, pro Českou republiku,“ uvedl.

mpa, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme