Kongres ODS v Olomouci pokračuje debatou o změně stanov

Občanští demokraté dnes budou na kongresu v Olomouci znovu volit. Po předsednictvu strany, do jehož čela si vybrali exministra školství Petra Fialu, budou hlasovat o členech stranických orgánů. Některé by mohly i nově vzniknout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kongres ODS v Olomouci | Foto: Filip Jandourek

Delegáti budou také debatovat o změně stanov.

„Podstatné je zúžení Výkonné rady,“ vyzdvihl nejdůležitější bod nedělního programu šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

Přehrát

00:00 / 00:00

Analýza kongresu ODS

Výkonná rada ODS by po sjezdu měla mít zhruba polovinu členů. „Dnes je to tak, že každý region má za každých tisíc členů jednoho a dohromady je to přes čtyřicet lidí. Návrh je jeden člen z každého regionu plus devět z vedení. Celkem tedy 23 členů,“ počítá Stanjura.

Vznik Republikové rady

Souvisejícím návrhem je vytvoření nového orgánu. „Jde o vytvoření Republikové rady. To zajistí větší úlohu oblastí, bývalých okresů, a menší úlohu regionálních sdružení,“ říká předseda poslaneckého klubu bývalé vládní strany.

Poté už delegáty sjezdu čeká závěrečné hlasování a po něm bude olomoucký sjezd ukončen.

Občanská demokratická strana si už v sobotu vybrala nové nejužší vedení. Předsedou strany se stal bývalý ministr školství Petr Fiala a prvním místopředsedou europoslanec Jan Zahradil.

Řadovými místopředsedy se stali Martin Kupka, Evžen Tošenovský, Miloš Vystrčil a po dlouhých dohadech také primátor Olomouce Martin Novotný.

Kongres ODS v Olomouci, Petr Fiala | Foto: Filip Jandourek

Věra Pfeifferová, mkp, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme