Konkurz na 'supernáměstka' nevyšel kvůli slabým jazykovým znalostem uchazečů

Zájemci o místo šéfa úředníků ztroskotali především na slabých znalostech cizího jazyka. Radiožurnálu to řekl náměstek ministra vnitra Jiří Nováček. O dva nejvyšší posty ve státní správě se ucházeli dohromady jen čtyři lidé. Nikdo z nich ale nesplnil předepsané podmínky. Vláda proto bude muset výběrové vyhlásit řízení znovu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo vnitra (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Dobrá znalost angličtiny, němčiny nebo francouzštiny byla jednou z podmínek úspěšného zvládnutí konkurzu.

„Stěžejním problémem bylo doložení osvědčení o jazykové způsobilosti, potom prokázání délky praxe v zaměstnání ve státní správě a další,“ říká náměstek ministra vnitra a šéf výběrové komise Jiří Nováček.

Komise všechny uchazeče vyřadila a vláda bude muset konkurz vypsat znovu. Podle Nováčka by se výběr šéfa úředníků a jeho zástupce přesto mohl stihnout ještě v lednu.

„Navrhneme vládě dvě varianty – jednu akční a aktivní a naše ambice je, aby během ledna k tomu jmenování došlo,“ dodává náměstek.

Záležet bude na tom, jestli si někdo z původních účastníků konkurzu nebude proti svému vyřazení stěžovat. O dalším postupu má vláda rozhodnout v pondělí.

Funkci nejvyššího úředníka ve státě, takzvaného supernáměstka, zavádí služební zákon.

Antonín Viktora Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme