Kontrola našla v černém skladu karlovarské firmy 320 litrů neoznačených lihovin

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v nelegálním skladu firmy Altalimo v Karlových Varech 320 litrů lihovin bez potřebných dokladů. Měly etiketu Likérky Drak a Milan Kwaczek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté a hygienici vyrazili na kontrolu dodržování aktuálního opatření omezujícího prodej letos vyrobeného alkoholu s neprokázaným původem | Zdroj: ČTK

Inspekce sklad odhalila tento týden při pátrání po původu nelegálního alkoholu v maloobchodní síti. Na dnešní kontrolu už inspektoři vyrazili spolu s policisty a celníky.

„Zjistili jsme výskyt alkoholu, u kterého nebyl prokazatelný původ v určitém okruhu. V rámci této oblasti jsme si vytipovali objekty, které jsme považovali za rizikové. Potom jsme ve spolupráci s Policií ČR provedli kontrolu,“ popisuje mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Přehrát

00:00 / 00:00

Odhalení nelegálního skladu s lihovinami přiblížil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva

Sklad podle něj nebyl u inspekce registrovaný, čímž firma porušila jednu ze základních povinností provozovatelů potravinářských podniků.

Zatím není jasné, zda byl alkohol ‚jen‘ nelegální nebo také jedovatý. „Veškerý alkohol, který jeví známky nelegálního původu je zároveň považován za vysoce rizikový z hlediska možné kontaminace metanolem nebo denaturačními činidly, případně dalšími látkami,“ upozorňuje Kopřiva.

Renáta Prátová, Veronika Malá, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme