Kontroloři odhalili chyby v hospodaření prezidentské kanceláře

Hned několik chyb v hospodaření prezidentské kanceláře odhalil Nejvyšší kontrolní úřad. Příspěvkové organizace hradu měly problémy s některými veřejnými zakázkami i s účetnictvím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentská standarta na Pražském hradě | Foto: Filip Jandourek

„Jak Správa Pražského hradu, tak Lesní správa Lány se podle NKÚ v některých případech nedržely zákona o veřejných zakázkách, když některé z nich rozdělily na několik menších. Například Správa Pražského hradu takto rozdělila soutěž na rekonstrukci, propojení a záložní napájení rozvoden. Lesní správa Lány postupovala stejně například v jedné z etap rekonstrukce a revitalizace vodních nádrží nebo u rekonstrukce cest v Lánské oboře,“ vysvětluje mluvčí NKÚ Olga Málková.

Podle Málkové ale nevznikla žádná finanční škoda:

„Kontroloři našli pochybení v oblasti veřejných zakázek, v účetní evidenci a inventarizaci majetku. NKÚ i přes uvedené pochybení nezjistil neúčelné nebo neoprávněné využití prostředků státního rozpočtu. Kontrolované subjekty navíc některé nedostatky napravily už v průběhu kontroly.“

„My jsme se již v průběhu kontroly, když se objevovaly nějaké dílčí poznatky a zjištění, snažili naše vnitřní mechanismy přizpůsobit. Měnili jsme různé vnitřní směrnice, kontrolní postupy, abychom tuto příležitost využili ve prospěch organizace,“ potvrzuje vedoucí prezidentské kanceláře Jiří Weigl.

Petr Medek, Jakub Šídlo, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme