Kontroloři z prezidia neprokázali možný střet zájmů exnáměstka zlínské policie

Podle kontrolorů z policejního prezidia nebyl bývalý náměstek zlínské policie Jaroslav Vaněk ve střetu zájmů. Prezidium ho prověřovalo kvůli tomu, že hokejový klub v Brumově, kde je Vaněk prezidentem, získal zdarma budovu od podnikatele, od něhož předtím policie koupila dvě patra budovy ve Zlíně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstek zlínské policie Jaroslav Vaněk je zároveň prezidentem HC Brumov-Bylnice | Foto: zdroj: YouTube.com

Podle mluvčí prezidia Jany Macalíkové se kontroloři zaměřili na dvě oblasti.

„Na koupi dvou pater nemovitosti v budově nynějšího krajského ředitelství policie Zlínského kraje a na následné darování objektu hokejovému klubu. Ani v jedné z těchto dvou oblastí kontrola nezjistila pochybení, ani střet zájmů,“ upřesnila.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kauze exnáměstka zlínské policie Jaroslava Vaňka mluvil reportér ČRo Janek Kroupa, který také na celou věc upozornil.mp3

Sám Vaněk jakékoliv pochybení odmítá.

„Neříkám nic jiného než to, co jsem říkal, když jsem byl ještě ve služebním poměru. Že jsem se ničeho nedopustil, všechno proběhlo podle pravidel a podle zákona,“ zdůraznil Vaněk.

Policejní odborář Daniel Bláha z Nezávislého odborového svazu ale s výsledky kontroly nesouhlasí, podle něj jde o porušení etického kodexu, protože policista nesmí přijímat dary.

„Domnívám se, že v tomto případě s největší pravděpodobností došlo k porušení etického kodexu policie, neboť zde je povinnost policisty se zásadně vyhýbat jakémukoli jednání, které by mohlo být střetem zájmů,“ dodal Bláha.

Markéta Chaloupská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme