Kontroverzní ústecký podnikatel Oulický vystoupil z ODS, strana to přivítala

Ústecký podnikatel Patrik Oulický vystoupil z ODS. Oulický byl považován za vlivného člena strany a kontroverzního podnikatele. Jeho jméno je spojováno například s korupční kauzou kolem evropského dotačního programu Severozápad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontroverzní ústecký podnikatel Patrik Oulický vystoupil z ODS (na archivním snímku z listopadu 2009) | Zdroj: ČTK

Ústecká ODS vystoupení Oulického ze strany přivítala. Sám podnikatel nechtěl celou věc komentovat, pro server iDnes pouze uvedl, že vystoupením ze strany uzavřel jednu životní etapu.

Oulický podniká především ve stavebnictví, bývá často označován za šedou eminenci a kmotra ústecké ODS. S ním spojené firmy údajně získávaly na Ústecku zakázky za stamiliony korun.

Za kmotra podnikatele označila dokonce i soudkyně ústeckého krajského soudu, která soudila bývalého ředitele dotačního úřadu Severozápad Petra Kušnierze. Úřad sídlil přímo v Oulického domě.

Oulický také údajně stál za podivným náborem nových členů ODS na Teplicku. Problémy měl také kvůli černým stavbám v Moravanech v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Úřady si případ dlouho přehazovaly a rozhodnutí odkládaly, což kritizoval i ombudsman.

Mirko Kašpar, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme