Kopřivnická Tatra odstranila většinu nedostatků u vozidel pro armádu

Už 37 z celkem 39 nedostatků u nákladních vozidel odstranila Kopřivnická automobilka Tatra. Ta má armádě nahradit legendární "vétřiesky". Plánované dodávky prvních vozidel se ale opozdí. Pro armádu to znamená komplikace - ovlivní to výcvik některých jednotek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tatra 810

Tatra 810 | Foto: Tatra

Mluvčí resortu obrany Andrej Čírtek potvrdil informace, že nebude splněna plánovaná dodávka prvních 27 aut do konce listopadu. Zdržení dodávek bude podle něj armáda výrobci sankcionovat:

"Nicméně toto zdržení by ještě bylo únosné. Problém by nastal, pokud by se protahovalo. Avšak i kdyby zdržení trvalo jen jeden den, tak stejně se uplatňuje smluvní pokuta. A právě kvůli zpoždění bude Ministerstvo obrany na dodavatele uplatňovat nárok na smluvní pokutu."

Čírtek uvedl, že nyní bude záviset na kopřivnickém podniku, jak rychle zpoždění odstraní. Ministerstvo podle něj v tomto případě nikoho nešetří. "Chová se velmi přísně, protože chce dostat ten výrobek, který si objednalo," uvedl mluvčí. Nevyloučil přitom ani možnost zrušení zakázky:

"Pokud by se ukázalo, že ten problém je nějaký hlubší, tak bychom neváhali ani okamžik vyjednávat i o možnosti změny smlouvy nebo až o tom konečném důsledku - zrušení kontraktu."

Lenka Rákosová, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme