Kopřivnická Tatra odstranila většinu nedostatků u vozidel pro armádu

Už 37 z celkem 39 nedostatků u nákladních vozidel odstranila Kopřivnická automobilka Tatra. Ta má armádě nahradit legendární "vétřiesky". Plánované dodávky prvních vozidel se ale opozdí. Pro armádu to znamená komplikace - ovlivní to výcvik některých jednotek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tatra 810 | Foto: Tatra

Mluvčí resortu obrany Andrej Čírtek potvrdil informace, že nebude splněna plánovaná dodávka prvních 27 aut do konce listopadu. Zdržení dodávek bude podle něj armáda výrobci sankcionovat:

"Nicméně toto zdržení by ještě bylo únosné. Problém by nastal, pokud by se protahovalo. Avšak i kdyby zdržení trvalo jen jeden den, tak stejně se uplatňuje smluvní pokuta. A právě kvůli zpoždění bude Ministerstvo obrany na dodavatele uplatňovat nárok na smluvní pokutu."

Čírtek uvedl, že nyní bude záviset na kopřivnickém podniku, jak rychle zpoždění odstraní. Ministerstvo podle něj v tomto případě nikoho nešetří. "Chová se velmi přísně, protože chce dostat ten výrobek, který si objednalo," uvedl mluvčí. Nevyloučil přitom ani možnost zrušení zakázky:

"Pokud by se ukázalo, že ten problém je nějaký hlubší, tak bychom neváhali ani okamžik vyjednávat i o možnosti změny smlouvy nebo až o tom konečném důsledku - zrušení kontraktu."

Lenka Rákosová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme