Pět podnikatelů se v dopise zastává lékaře obviněného z obtěžování v Koreji. V letadle byl prý chaos

České velvyslanectví v Soulu, ministerstva dopravy, obrany a zahraničí a úřad vlády dostaly dopis, ve kterém se pět podnikatelů zastalo lékaře, který cestoval s českou vládní delegací do Jižní Koreje a údajně obtěžoval v opilosti hygieničku. Podle podnikatelů, kteří rovněž cestovali s delegací, se incident, pokud se stal, tak omylem kvůli stísněnému prostředí uličky letadla a chaosu. Napsal to server Seznam Zprávy, který má dopis k dispozici.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V další místnosti se nachází sedačky jako v prvním a druhém salonku s tím rozdílem, že nejsou tak polohovatelné.

Pokud se incident stal, bylo to podle dopisu omylem a kvůli stísněnému prostředí uličky letadla a chaosu (ilustrační foto) | Foto: Kristýna Kosatíková | Zdroj: Armáda České republiky

Server iDNES.cz v týdnu napsal, že lékař v opilosti plácl přes zadek ženu, která cestujícím v Busanu měřila teplotu. Případem se zabývají tamní úřady, řeší ho i české ministerstvo obrany, pod které lékař spadá.

Člen české vládní delegace obtěžoval v Jižní Koreji hygieničku. Případem se zabývají tamní úřady

Číst článek

Český velvyslanec v Soulu Gustav Slamečka webu v sobotu řekl, že lékař zatím nemůže ze země odcestovat, ale v cele není. Podle něj se čeká na další jednání s korejskými úřady.

„Seděl jsem přes uličku jako přímý soused. Vylučuji, vzhledem k mé blízkosti u incidentu, sexuální napadení,“ uvedl podle Seznam Zpráv v dopise k incidentu podnikatel Luboš Vaněk.

Podle serveru dopis detailně popisuje události na palubě vládního speciálu tak, jak se z pohledu pěti podnikatelů odehrály, včetně chaosu, který údajně při hygienické kontrole panoval. Mimo jiné také uvádí, že nezaznamenali výkřik ani prudkou reakci ze strany pracovnice kontroly.

Cestu spolu s ministrem dopravy Martinem Kupkou (ODS) do Jižní Koreje absolvovalo více než 50 zástupců českých firem z Hospodářské komory. Delegace nejprve navštívila Singapur, poté Jižní Koreu. Cílem bylo posílit spolupráci v logistice, kosmických aktivitách a moderních technologiích, v nichž oba asijské státy patří ke světové špičce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme