Kořistka musí Dalíkovi a Večerkovi zaplatit odškodné a omluvit se jim

Ostravská soudkyně dnes vynesla verdikt v jedné z nejsledovanějších korupčních kauz v tuzemsku. Bývalý unionistický poslanec má zaplatit Marku Dalíkovi a Janu Večerkovi po patnácti tisících a omluvit se jim. Před dvěma lety o nich prohlásil, že mu nabízeli úplatek a post velvyslance v Bulharsku, když nepodpoří vládu Stanislava Grosse.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Kořistka | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

Policejní vyšetřování ale neprokázalo, že se o tom na schůzce bavili. Oba muži pak na Zdeňka Kořistku podali žalobu na ochranu osobnosti. Soudkyně jim dala za pravdu - podle verdiktu pošpinil jejich čest. Zdeněk Kořistka po rozsudku neskrýval zklamání.

"Myslím si, že to je signál pro všechny občany v České republice - o korupci mlčte a úplatky si raději vezměte, jinak dopadnete jako já. Nevidím jediný důvod, abych se těmto lidem, kteří mě do této situace dostali, jakýmkoliv způsobem omluvil," řekl Kořistka.

Právní zástupci Dalíka a Večerka původně po Kořistkovi požadovali dohromady milión korun. Zda se odvolají kvůli výši odškodného ještě nevědí, neboť se o tom budou muset poradit se svými klienty. S rozsudkem jsou ale spokojeni. Kořistka také čelí žalobě, kterou na něj podala ODS. Ta po něm požaduje odškodnění deset miliónů korun.

Andrea Čánová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme