Počet nově nakažených covidem za den se přiblížil hranici 10 tisíc. Vláda zpřísnění opatření neplánuje

V úterý testy potvrdily 9902 případů nákazy onemocněním covid-19. Bylo to téměř o 60 procent víc než před týdnem a nejvíc za jediný den od 23. března. Hospitalizovaných je poprvé téměř po půl roce více než 2000. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Zdravotníci podali v úterý přes 39 tisíc dávek očkování proti koronaviru.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 13:42 3. 11. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykovo nádraží, ilustrační foto

Ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Vláda v tuto chvíli zpřísnění opatření neplánuje. „V následujících dnech žádná zpřísnění opatření vláda neplánuje,“ uvedl ve středu dopoledne pro Českou televizi premiér a předseda ANO Andrej Babiš.

Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch ale odpoledne oznámil, že zvažuje úpravy protiepidemických opatření pro hromadné akce. Z testů pro prokázání bezinfekčnosti by se například na takových akcích pro velký počet osob mohly uznávat jen PCR testy, nikoliv testy antigenní.

V úterý bylo ve nemocnicích 2058 lidí s potvrzenou nákazou covid-19. V těžkém stavu bylo 288 pacientů. Počet hospitalizovaných je nejvyšší od 7. května. V mezitýdenním srovnání přibylo v nemocnicích 790 lidí s covidem, v těžkém stavu je o 110 pacientů více.

Aplikace eRouška stála 23 milionů korun. ‚Uživatelé se zřejmě již naočkovali,‘ říká vývojář Vladimír Dzurilla

Číst článek

Na 100 tisíc obyvatel připadá v Česku za posledních sedm dní 386 nakažených. Takzvané incidenční číslo se od pondělí zvýšilo o 34.

Nejvíce se infekce šíří na severu Moravy a ve Slezsku. V Olomouckém kraji připadá 572 nově odhalených případů za poslední týden v přepočtu na 100 tisíc obyvatel a v Moravskoslezském kraji je to 533.

Za posledních sedm dní zemřelo v Česku s covidem 156 lidí. To je zhruba polovina počtu úmrtí za celý říjen. Celkem zemřelo v Česku od propuknutí epidemie loni v březnu 30 840 lidí z více než 1,78 milionu prokazatelně nakažených.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme