Podle opozice Babiš dělá kampaň před volbami. ‚Cílem bylo napravit dojem z chaosu,‘ uvedl Fiala k projevu

Bezobsažný, bezradný či volební spot. Tak vnímají představitelé opozice pondělní televizní projev předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Hlavním důvodem premiérova vystoupení byly podle nich krajské a senátní volby, k nimž Češi půjdou za týden. V projevu podle nich chybělo vyvození politické odpovědnosti ze současné epidemiologické situace v Česku.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 22:15 21. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projev premiéra byl podle Fialy „bezradný a bezobsažný“. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová uvedla, že premiér měl z vývoje kolem koronaviru vyvodit politickou zodpovědnost a podat demisi. „Tohle mělo zaznít a nezaznělo. Projev premiéra byl jen dlouhým volebním spotem,“ napsala.

Podobně slova premiéra zhodnotil i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

VIDEO: ‚Epidemie je zpět, bohužel.‘ Premiér přiznal, že chyboval, když v létě polevil s opatřeními

Číst článek

„V projevu premiéra mi chybělo vyjádření, které zdůrazňoval minule. Že ‚jako premiér přebírá plnou politickou odpovědnost‘. Od té doby dává v kritických chvílích chlapsky a bez váhání hlavu na špalek. Hlavu kohokoliv jiného než svoji,“ poznamenal na sociálních sítích.

„Bezradný a bezobsažný projev. Jeho jediným cílem bylo nějak napravit špatný dojem z chaosu, který premiér a vláda způsobili. Na tom, co premiér označil za úkol do budoucna, měla vláda pracovat od května a dnes to mělo být dávno připraveno,“ uvedl večer na twitteru předseda ODS Petr Fiala.

V podobném duchu se nese i reakce na oficiálním twitterovém účtu ODS. „Andrej Babiš ve svém projevu ukázal nulovou sebereflexi a nepředstavil nám žádné řešení, jak se pokusí vyvést zemi z krize. Premiér nám opět ukázal, že naší zemi neumí vůbec řídit.“

„V hlavním čase těsně před volbami premiér neřekl nic nového ani zásadního, bylo to shrnutí toho, co říká v posledních dnech,“ napsal na twitteru předseda lidovců Marian Jurečka. „Přiznává svou chybu, kdy odmítl návrh opatření, která kdyby od 1. září platila, tak bychom dnes tuto situaci nemuseli řešit,“ stálo ve vyjádření.

Podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše ale v projevu chyběl jasný plán, jak chce vláda situaci zvládnout. „Pokud jste neviděli premiérův projev, tak ve zkratce: v létě se nám nic dělat nechtělo, Vojtěcha uhnala média, nekritizujte mě, musíme táhnout za jeden provaz, za všechno můžou mladí a Praha,“ uvedl předseda Starostů Vít Rakušan.

Místopředseda KSČM Stanislav Grospič reagoval na Babišova slova o předčasném rozvolňování. Připomenul velký tlak, který vyvíjela veřejnost. Chybou ale podle něj bylo upuštění od hygienických opatření.

gak, sva, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme