Česko má za pondělí 493 případů koronaviru. Nejvýrazněji se covid šíří v Karlovarském kraji

V Česku v pondělí přibylo 493 potvrzených případů covidu-19, o čtvrtinu víc než před týdnem. Je to druhý nejvyšší denní počet od začátku června. Víc případů nákazy novým typem koronaviru testy odhalily minulý týden v úterý, a to 582. Počet lidí hospitalizovaných v souvislosti s covidem stoupl v pondělí na 139. O týden dřív jich bylo o 48 méně. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Zdravotníci aplikovali v pondělí 13 tisíc dávek vakcíny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování proti koronaviru v Česku pokračuje (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Průměrná týdenní incidence covidu v Česku v pondělí vzrostla z 24 na 25 potvrzených případů na 100 tisíc obyvatel. Je to o sedm případů více než o týden dřív.

Epidemie covidu sílí, připouštějí statistici. Ministr Vojtěch uklidňuje, odborníci nabádají k obezřetnosti

Číst článek

Nejvýrazněji se koronavirová infekce šíří v Karlovarském kraji, kde připadá 47 nových případů na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní. V Praze je to 42 a v Moravskoslezském kraji 30 nově odhalených případů na 100 tisíc obyvatel.

Naopak v Libereckém kraji, jako v jediném regionu, je incidenční číslo těsně pod deseti.

Na úrovni okresů se infekce nejvíc šíří na Karlovarsku a Písecku. V okrese Karlovy Vary připadá 76 nových případů na 100 tisíc obyvatel za týden, na Písecku je to 61 případů.

Reprodukční číslo udávající počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného zůstává druhý den těsně pod 1,2. Nad zlomovou hodnotou jedna se reprodukční číslo drží od 26. srpna. Pokud je větší než jedna, epidemie zrychluje, pod touto hodnotou zpomaluje.

V nemocnicích je v souvislosti s covidem 139 lidí, z toho 21 v těžkém stavu. Hospitalizovaných je nejvíc od poloviny června. V mezitýdenním srovnání přibylo 48 pacientů s covidem.

Jak motivovat k očkování? Možností volby vakcíny či stoprocentní nemocenskou, radí sociolog Prokop

Číst článek

Od začátku epidemie loni v březnu se novým typem koronaviru prokazatelně nakazilo přes 1,68 milionu lidí. Zhruba 98 procent z nich se už vyléčilo, naopak 30 416 zemřelo. Za posledních sedm dní přibylo do statistik pět úmrtí, od začátku září osm.

Laboratoře v pondělí provedly podle předběžné statistiky téměř 65 tisíc testů na nový typ koronaviru. O týden dřív prověřily o 31 tisíc vzorků více.

Zdravotníci v pondělí podle předběžných údajů aplikovali 13 tisíc dávek očkování proti covidu, zhruba o 4000 méně než před týdnem. Pokud by se číslo již nezměnilo, byl by to nejnižší počet očkování ve všední den od 2. února.

Od začátku očkování proti covidu bylo v Česku podáno téměř 11,65 milionu dávek. Plně naočkovaných je 5 852 221 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme