Nové maximum, za čtvrtek zatím přibylo 3139 nakažených. Aktuálně nemocných je 46 518

V Česku za čtvrtek přibylo zatím 3139 potvrzených případů covidu-19. To je o 517 více, než byl dosud nejvyšší průběžný výsledek ze středečního podvečera. Nového maxima dosáhl i denní nárůst počtu úmrtí lidí s prokázaným koronavirem. Ve středu jich zemřelo 41, o 11 více než dosavadní maximum z neděle. Ve čtvrtek přibylo dalších osm úmrtí, jejich počet od začátku epidemie tak stoupl na 863. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Sledovali jsme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestujíci čtenáři v MHD | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V Česku je aktuálně 46 518 aktuálně nemocných covidem. V nemocnicích je podle posledních údajů resortu 1741 infikovaných, 366 je v těžkém stavu. Od začátku měsíce stoupl počet hospitalizací o 713.

Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku ve středu podruhé v řadě překonal rekord. Po úterních skoro 4500 nově nakažených přibylo 5335 případů, což byl nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie.

Počet hospitalizovaných prudce roste, kapacita nemocnic se může naplnit za dva týdny, řekl Prymula

Číst článek

Od začátku epidemie se novým koronavirem v Česku infikovalo téměř 98 500 lidí. Přes 51 000 z nich se už uzdravilo. Aktuálně nemocných je 46 518.

V nemocnicích je podle posledních údajů resortu 1741 infikovaných, 366 v těžkém stavu. Od začátku měsíce stoupl počet hospitalizací o 713 případů a počet těžkých případů o 168.

Laboratoře v Česku provedly ve středu 17 063 testů. Pozitivních bylo přes 31 procent z nich, nejvíc od začátku epidemie. V úterý bylo testů 22 643 a pozitivních necelých 20 procent.

Nejvíce se covid-19 v současnosti šíří na Uherskohradišťsku, kde se za posledních sedm dní objevilo asi 477 nových případů nemoci v přepočtu na 100 000 obyvatel. Druhý největší nárůst byl zaznamenán na Náchodsku se zhruba 382 případy a třetí nejvyšší na Příbramsku přibližně s 360 případy.

Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku ve středu podruhé v řadě překonal rekord. Po úterních skoro 4500 nově nakažených přibylo 5335 případů, což byl nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie.

Počet infikovaných za den bude podle Prymuly ještě pět až deset dnů stoupat. „Takže se můžeme skutečně dostat na hodnoty, tak jak bylo odhadováno, třeba přes 8000,“ řekl ve čtvrtek vpodvečer ministr Radiožurnálu.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Čtrnáctidenní opatření

Kvůli vysokým denním nárůstům počtu nakažených v posledních týdnech ve čtvrtek ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ohlásil další zpřísnění protiepidemických opatření.

Restaurace budou muset zavírat už od zítřka (pátku 9. října) ve 20.00. U stolů budou moct sedět nanejvýš čtyři lidé. „Co se týče provozu restaurací v obchodních centrech, tak tam je omezení, že budou moci sedět u jednoho stolu maximálně dvě osoby a bude vypnutá Wi-Fi, aby se tam jedinci zbytečně nezdržovali,“ oznámil Prymula.

Do zoo se nedostanete už od pátku, kina zavřou v pondělí. Co se mění kvůli epidemii?

Číst článek

Od pondělí 12. října se na dva týdny zastaví kulturní akce, řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Zákaz otevřít se týká podle něj prakticky všech kulturních událostí, zavřít se musí například divadla, kina, ale také zoologické zahrady, vyplývá podle Prymuly z rozhodnutí vlády. Opatření mají sloužit ke zpomalení šíření epidemie covidu-19.

Na druhém stupni základních škol se od pondělí bude dva týdny učit prezenčně polovina dětí. Ostatní budou mít výuku na dálku. Po týdnu se žáci vystřídají. Na pondělí 26. a úterý 27. října vyhlásí ministerstvo školství volno, a prodlouží tak podzimní prázdniny v základních a středních školách na celý týden.

Kvůli zhoršující se epidemii také přejdou na výuku on-line vysoké a střední školy v celé České republice. V některých regionech dosud fungovaly normálně. Výjimky budou dál platit pro praktickou výuku mediků.

Od pondělí se přeruší také veškeré profesionální i amatérské soutěže. Výjimku mohu dostat jen mezistátní utkání a akce. To by se mohlo týkat například fotbalové Evropské ligy.

ČTK, aur, onz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme