Počet nově nakažených oproti minulému pondělí klesl. Nových případů dosud přibylo 1406

V Česku v pondělí do 18.00 přibylo 1406 potvrzených případů nemoci covid-19, o 435 méně než minulé pondělí za stejnou dobu. Do statistik oproti ranním údajům přibylo také 135 úmrtí s covidem-19, celkem zemřelo 8273 lidí. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. V neděli provedly laboratoře 6319 testů, pozitivních bylo 17 procent, což je nejnižší podíl od 3. října.

Sledovali jsme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koronavirem se v Česku od začátku epidemie nakazilo více než 521 tisíc lidí. ilustrační foto | Foto: Barbora Novotná | Zdroj: Český rozhlas

Oproti neděli, kdy za celý den laboratoře evidovaly 1074 nakažených, je už nyní nárůst vyšší. O víkendu se ale obvykle testuje méně než ve všední den.

Koronavirem se v Česku od začátku epidemie nakazilo více než 521 tisíc lidí, přes 85 procent z nich už se uzdravilo. Aktuálně se s nákazou potýká téměř 68 tisíc lidí, u většiny z nich má onemocnění covid-19 lehčí průběh.

Hospitalizovaných bylo podle posledních údajů k neděli 4504 pacientů, o 61 méně než v sobotu. Počet pacientů v těžkém stavu se snížil o 33 na 656, vyplývá z údajů ministerstva. Množství hospitalizovaných v poslední době vytrvale klesá. Od začátku listopadu, kdy byly počty hospitalizovaných rekordní, se množství lidí s covidem-19 v nemocnicích snížilo skoro o polovinu.

Postupně klesají i počty zemřelých. V minulém týdnu v pracovní dny umíralo kolem 120 lidí denně, na sobotu připadá zatím 100 obětí, na neděli 76 a na pondělí 51. Údaje o množství úmrtí za poslední dny však ministerstvo většinou zpětně navyšuje. Na začátku listopadu byly denní nárůsty zemřelých i přes dvě stovky.

Index protiepidemického systému PES zůstal v pondělí osmý den v řadě na 57 bodech, což odpovídá třetímu stupni pohotovosti z pěti. Zatím ale v Česku stále platí opatření proti covidu-19 odpovídající čtvrtému stupni.

Vláda v neděli rozhodla, že třetí stupeň pohotovosti bude platit až od čtvrtka 3. prosince. Budou tak moci otevřít restaurace, všechny obchody i provozovny služeb a skončí noční omezení volného pohybu. U škol bude třetí stupeň opatření platit až od pondělí 7. prosince. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na tiskové konferenci po jednání vlády také řekl, že v pátek 4. prosince by mělo být zahájeno dobrovolné testování učitelů.

ČTK, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme