Hlavně příbuzní zaměstnanců. Hygienici evidují v souvislosti s Dolem Darkov 186 nakažených koronavirem

V souvislosti s nákazou covidem-19 v Dole Darkov společnosti OKD v Karviné hygienici eviduji už 186 nakažených. Od soboty do dnešních 9.00 počet potvrzených případů vzrostl o 17. Přibyli hlavně příbuzní zaměstnanců. Uvedla to ředitelka Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě Pavla Svrčinová. Na dole se dělá plošné testování a všechny vzorky ještě nejsou vyhodnoceny.

Karviná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

OKD Darkov | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V souvislosti s Dolem Darkov se tak dosud prokázala nákaza u 139 pracovníků dolu a 43 jejich rodinných příslušníků. Počet pozitivně testovaných zaměstnanců stoupl od soboty o čtyři a počet jejich příbuzných o 12. Mezi horníky je také šest pendlerů z Polska. Čtyři pozitivně testovaní lidé jsou zaměstnanci firem, které na šachtě například uklízejí nebo provádějí servis.

Místa, kde máme problémy s koronavirem, jsou Karvinsko a Praha, řekl ministr Vojtěch

Číst článek

„Dosud nikdo nebyl hospitalizován. Průběh onemocnění je převážně lehký, nebo jsou osoby bez příznaků,“ uvedla Svrčinová.

Mluvčí OKD Naďa Chattová uvedla, že třetím dnem na dole pokračuje plošné testování zaměstnanců. Kvůli nákaze, která se v dole začala šířit minulý týden, tam hygienici nejprve zkraje tohoto týdne otestovali zhruba 800 lidí a do pondělka chtějí odebrat vzorky dalších asi 1600.

V pátek a sobotu ve spolupráci s vojáky a zdravotníky odebrali vzorky téměř 1200 lidí. „Řádově stovky vzorků se budou odebírat i dnes. Určitě jich ale bude méně než v sobotu, kdy se dělaly odběry u více než 900 lidí,“ řekla Chattová.

Situací v OKD se bude v pondělí zabývat Krizový štáb Moravskoslezského kraje, na základě výsledku testování zváží další případná opatření. Zvýšená bezpečnostní opatření jsou v celém OKD, ale pro Důl Darkov jsou ještě přísnější. Zaměstnanci z Darkova se nepřesouvají na jiná pracoviště, z čtyřsměnného se tam přešlo na třísměnný provoz a firma zkrátila pracovní dobu, aby se horníci z jednotlivých směn nepotkávali. V dolech na Karvinsku pracuje celkem zhruba 8400 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme