Komerční banka žádá obchodní partnery o seznam lidí, kteří byli v Číně. Nechce je na svých pobočkách

Komerční banka chce mít přehled o lidech, kteří se v posledních týdnech pohybovali na území pevninské Číny. Česká banka proto své obchodní partnery požádala, aby hlásili jména zaměstnanců, kteří do země cestovali nebo se tam chystají. Informuje o tom server Seznam Zprávy na základě e-mailu, který poslala banka svým obchodním partnerům.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komerční banka chce mít přehled o lidech, kteří se v posledních týdnech pohybovali na území pevninské Číny. | Foto: Filip Jandourek

„Každý zaměstnanec vaší společnosti, jenž je v současné době pracovně spřízněn se společnostmi v rámci skupiny… a který zvažuje cestu do kontinentální Číny nebo se z této země vrátil po 20. lednu 2020, nám musí být okamžitě nahlášen,“ píše banka podle Seznam Zpráv v e-mailu.

Wu-chan zesiluje boj proti koronaviru. Nové kontroly chodí dům od domu, aby odhalily všechny nakažené

Číst článek

Takoví zaměstnanci ostatních společností spadajících do francouzské skupiny Société Générale podle serveru nesmí „v žádném případě přijít do areálu společnosti skupiny“. Mluvčí Komerční banky Pavel Zúbek pravost e-mailu potvrdil.

„Opatření, která komunikujeme spolupracujícím subjektům, jsou v souladu s pandemickým plánem skupiny Société Générale a jejím cílem minimalizovat možnost přenosu nákazy koronavirem od potenciálně rizikových skupin,“ řekl mluvčí.

Obdobně podle Zúbka postupují i další společnosti z francouzské bankovní skupiny. Ostatní české banky podle serveru k obdobným krokům nepřistoupily.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme