Vojáci mohou pomáhat v boji s koronavirem i v nemocnicích, vláda vyhověla Karlovarskému kraji

Vojáci mohou pomáhat se zvládnutím koronavirové epidemie vedle zařízeních sociální péče i ve zdravotnických zařízeních. O změně usnesení vlády v pondělí informoval ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet se změnou zabýval na žádost Karlovarského kraje, který volá po vyslání vojáků do sociálních zařízení, léčebny dlouhodobě nemocných a lůžek následné péče v Mariánských Lázních.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci v rouškách (ilustrační foto). | Foto: Kristián Těmín | Zdroj: Český rozhlas

Kabinet se změnou zabýval na žádost Karlovarského kraje, který volá po vyslání vojáků do sociálních zařízení, léčebny dlouhodobě nemocných a lůžek následné péče v Mariánských Lázních.

Starosta Mariánských Lázní k epidemii: Je potřeba zvýšit dozor v nemocnici, pro obyvatele se nic nemění

Číst článek

Reaguje tak na rychle rostoucí počet nakažených koronavirem v tomto městě, kde za týden přibylo 42 lidí s nemocí COVID-19. Celkem Mariánské Lázně evidují 51 nakažených. Nasazení vojáků už nyní podle Hamáčka závisí na dohodě kraje a armádou.

Žádost Hamáček na vládu nesl z pozice šéfa krizového štábu. Dopoledne zdůraznil, že Karlovarskému kraji pomoci chce a že nechce, aby se věc zdržovala.

Armáda podle Hamáčka dopoledne navrhla, aby se věcí zabýval ve středu na plenárním zasedání krizový štáb. Nyní napsal, že přímé vyslání už je otázkou dohody mezi krajem a armádou.

Vláda již dříve schválila, že armáda může na pomoc domovům sociálních služeb poslat až 360 vojáků. Vykonávat v nich mají pomocné činnosti, ke kterým nepotřebují zvláštní odborné znalosti. Právě o takovouto pomoc kraj podle informací ČTK žádá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme