‚Byla by to zbabělost a ostuda.‘ Prezident Zeman odmítl zrušení oslav 28. října na Pražském hradě

Prezident Miloš Zeman by považoval za zbabělost, kdyby se letos na Pražském hradě nekonaly oslavy 28. října. Umí si představit, že by se u příležitosti státního svátku připomínajícího vznik Československa, musely nosit roušky ve Vladislavském sále a zrušila se následná recepce ve Španělském sále. Ministr zdravotnictví Roman Prymula chce naopak omezit účast na volnočasových aktivit.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident České republiky Miloš Zeman v neděli 28. října vyznamenal na Pražském hradě 42 lidí

Zeman v neděli také zopakoval, že hodlá 28. října udělit státní vyznamenání ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO). Ocenit ho chce za zvládnutí první vlny epidemie koronaviru na jaře | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v neděli označil hromadné akce za jednu z rizikových činností pro šíření koronaviru, hodlá navrhnout omezení účasti na volnočasových aktivitách na deset až dvacet lidí.

Podle Zemana zatím formát oslav státního svátku na Hradě zatím není stanoven, podle něj zbývá dost času. Ale zrušit kvůli koronaviru státní svátek, to pokládám za nerozumné a neuctivé k naší státní tradici, zdůraznil. Podle něj by bylo zrušení oslav zbabělost a ostuda.

Prymula chce zvýšit kapacitu testů až na 50 tisíc denně. Nastínil i omezení volnočasových aktivit

Číst článek

Zeman v neděli také zopakoval, že hodlá 28. října udělit státní vyznamenání ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO). Ocenit ho chce za zvládnutí první vlny epidemie koronaviru na jaře.

Prymula ho údajně požádal, aby ocenění odložil o rok až podle toho, jak se podaří zvládnout druhou vlnu, Zeman ale řekl, že si ministr zaslouží ocenění už teď.

Hlava státu rovněž potvrdila, že hodlá udělit in memoriam Řád bílého lva zpěvákovi Karlu Gottovi, který loni zemřel. Vdova po zpěvákovi Ivana Gottová podle něj už potvrdila, že vyznamenání převezme.

Prezident neděli také naznačil, že hodlá vyznamenat i herce Pavla Trávníčka.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme