V Rakousku přibývá nakažených, spolková země sousedící s Českem uzavře některé školy a školky

Rakousko ve středu zaznamenalo dalších více než 80 nových případů nákazy koronavirem. S výjimkou středy, kdy země hlásila přes 100 nových případů, jde o nejvyšší počet nově infikovaných od poloviny dubna. Na svých webových stránkách to uvedlo rakouské ministerstvo zdravotnictví. Horní Rakousy, kde počet nových nakažených rychle přibývá, od pátku uzavřou školy v několika okresech.

Tento článek je více než rok starý.

Aktualizováno Vídeň (Aktualizováno: 10:40 2. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci se před nákazou koronavirem chrání ochrannými obleky a obličejovými štíty

Více než sto nakažených za den Rakousko hlásilo naposledy 16. dubna. | Foto: Mussa Qawasma | Zdroj: Reuters

V Rakousku je aktuálně 722 nakažených, více než 200 z nich ve spolkové republice Horní Rakousy sousedící s Českou republikou. Agentura APA uvedla, že většina středečního denního přírůstku nakažených se objevila právě v Horních Rakousech.

Riziko šíření koronaviru je vyšší, varuje sociolog. Lidé obnovili kontakty, scházejí se jako před epidemií

Číst článek

Místní hejtman Thomas Stelzer proto ve středu rozhodl, že se od pátku uzavřou školy, školky a jesle v několika zemských okresech.

Týkat se to bude především metropole Lince a okolí, druhého největšího hornorakouského města Wels a jeho okolí a také okresu Urfahr-Umgebung, který přímo hraničí s Českem. Podle Stelzera se nákaza začala šířit z jedné z křesťanských skupin v Linci.

Letní prázdniny začínají v Horních Rakousech 11. července. Děti tak přijdou jen o jeden dodatečný týden výuky, kterou letos beztak významně ovlivnila celorakouská karanténní opatření.

Rakouské ministerstvo zdravotnictví od začátku epidemie eviduje celkem 17 861 nakažených, z nichž 705 s covidem-19 zemřelo. Z nemoci se už zhruba 16 500 lidí uzdravilo. 

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme