Česko hlásí nejméně případů koronaviru za dva týdny. Ve dnech volna se ale běžně méně testuje

Během svátečního pondělí hygienici v Česku odhalili 51 nových případů koronaviru. Je to nejméně za víc než dva týdny, ve volných dnech se ale obvykle méně testuje. Dosud se nakazilo 12 566 lidí, vyléčilo se 7873 z nich a zemřelo 350. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brno

Aktuálně je nemocných covidem-19 v Česku 4343, z toho 132 se léčí v nemocnici. Ve vážném stavu je 14 hospitalizovaných. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V posledních dvou týdnech se denní přírůstky nemocných často dostávaly přes stovku, 28. června denní nárůst přesáhl 300.

Ve firmě na Kutnohorsku je 15 nakažených. K preventivním opatřením přistupují sociální služby

Číst článek

Podle hygieniků a zástupců ministerstva zdravotnictví za tím bylo cílené testování na Karvinsku, kde se nákaza rozšířila hlavně mezi pracovníky dolů černouhelné firmy OKD a v jejich rodinách.

V neděli a pondělí se přírůstky držely pod stovkou, v neděli se ale testovalo nejméně za 14 dní. Počet testů za pondělí zveřejní ministerstvo v úterý navečer.

Aktuálně je nemocných covidem-19 v Česku 4343, z toho 132 se léčí v nemocnici. Ve vážném stavu je 14 hospitalizovaných.

Text pokračuje pod online reportáží.

Nejpostiženějším regionem zůstává okres Karviná, kde společně se sousedním Frýdecko-Místeckem platí přísnější hygienická opatření než ve zbytku republiky.

Za uplynulý týden tam bylo zaznamenáno zhruba 172 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel. Ještě v neděli to bylo 252 nakažených. Firma OKD v pátek začala zastavovat těžbu, přerušení potrvá šest týdnů. Zhruba 90 procent nemocných v oblasti nemá žádné příznaky nebo jen mírné.

Zaorálek má negativní test na covid-19. S nakaženým se setkal na konci června ve Větrném Jeníkově

Číst článek

Na zhruba 23 případů na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní se počet nakažených snížil na Frýdecko-Místecku, v Ostravě je to asi 27 případů a na Kutnohorsku 25 případů. Ohnisko nákazy se tam objevilo v Církvici. V jiných částech Česka jsou čísla nižší.

Ve srovnání krajů bylo zatím nejvíc nemocných zaznamenáno v Moravskoslezském, kde se dosavadní počet blíží číslu 3400. V Praze je to přes 2500, naproti tomu stále pod stovkou celkový počet nakažených zůstává na Vysočině. Úmrtí s covidem-19 bylo dosud nejvíc v Praze, víc než sto. Ve Zlínském kraji s nemocí zemřeli tři lidé, což je nejméně mezi kraji.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme