V Česku přibylo 89 nových případů koronaviru. Je to nejvyšší nárůst od pátku

V Česku za úterý přibylo 89 nových případů nemoci covid-19. Je to nejvyšší denní nárůst od pátku, kdy testy prokázaly nový koronavirus u 126 lidí. Od začátku epidemie se virem nakazilo 10 728 lidí, z nichž se 7588 uzdravilo a 343 zemřelo. Aktuálně tak je v Česku 2797 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví ke středeční 17.30.

sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 18:39 24. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Měření teploty před vstupem do úřadu. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Laboratoře v úterý provedly 3993 testů na koronavirus, o 188 více než v pondělí. Pozitivních bylo 2,23 procenta z nich.

Čaputová je preventivně v domácí karanténě. Člen její kanceláře byl v kontaktu s člověkem s covid-19

Číst článek

U většiny pacientů má nemoc lehký průběh. Hospitalizováno je ke středečnímu ránu 134 nakažených, deset z nich je v těžkém stavu.

V souvislosti s covidem-19 zemřelo v Česku dosud 343 lidí. Ve středu do statistik přibyly tři oběti. Podíl úmrtí na celkovém počtu nakažených je přibližně 3,2 procenta.

Text pokračuje pod online reportáží.

Z jednotlivých regionů bylo dosud nejvíce případů nákazy zaznamenáno v Praze, a to 2449. Následuje Moravskoslezský kraj s 2143 infikovanými a Středočeský kraj s 1184 případy.

Požití dezinfekce během nouzového stavu přibylo čtyřikrát. Většinou ji lidé vypijí omylem

Číst článek

Praha má také největší podíl případů na počet obyvatel. Na každých 100 tisíc obyvatel hlavního města připadá téměř 185 nakažených. V Moravskoslezském kraji je to více než 178 infikovaných a v Karlovarském kraji 166 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

V minulém týdnu ve čtvrtek a pátek náhle skokově narostl denní počet nově potvrzených případů covidu-19 z několika desítek případů na více než stovku. Podle vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) za nárůstem stály nové případy v lokálních ohniscích nákazy na Frýdecko-Místecku a Karvinsku.

O víkendu počet nově odhalených případů výrazně klesl, pravděpodobně v důsledku nižšího počtu provedených testů. V pondělí testy odhalily 63 případů.

aur, ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme