Vláda zvažuje omezení akcí nad 1000 lidí, zrušení vánočních trhů i noční uzavření restaurací

Vláda kvůli zhoršování epidemie covidu-19 odpoledne projedná například možnost zrušení vánočních trhů nebo uzavření restaurací, klubů a barů v nočních hodinách. Chce také omezit akce nad 1000 návštěvníků. Informaci serveru Seznam Zprávy potvrdil Radiožurnálu mluvčí resortu zdravotnictví Daniel Köppl. Přísnější protiepidemická opatření vyžadují nouzový stav, který zřejmě vláda také vyhlásí.

Sledujeme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vláda kvůli zhoršování epidemie covidu-19 odpoledne projedná například možnost zrušení vánočních trhů nebo uzavření restaurací, klubů a barů v nočních hodinách (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu serveru TN.cz řekl, že případná plošná opatření se budou týkat i očkovaných.

Nová opatření navrhovaná MZd:
▪️nouzový stav
▪️omezení hromadných akcí nad 1000 lidí
▪️uzavření hospod a restaurací v noci
▪️uzavření nočních klubů a barů
▪️zrušení vánočních trhů

Informace @Seznam Zprávy potvrdil pro @Radiožurnál a @iROZHLAS.cz mluvčí resortu.

10:27 – 25. 11. 2021

17 76

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu zpřísnění opatření k omezení kontaktů avizoval, podle něj ale nepůjde o celkovou uzávěru, takzvaný lockdown. Původně je měla vláda projednávat v pátek, ve večerních hodinách ale termín jednání přesunula na dnešní odpoledne.

Počty nových případů výrazně stoupají od začátku listopadu. Ve středu testy potvrdily přes 18 tisíc pozitivních případů, což je v daný pracovní den nejvíc od začátku epidemie. Úterních téměř 26 tisíc případů byl vůbec nejvyšší denní počet.

V nemocnicích je podle posledních údajů 5886 lidí s prokázanou koronavirovou nákazou. Počet pacientů v těžkém stavu se blíží 850. Maximální počty letos v březnu byly 9500 hospitalizovaných a 2000 lidí na jednotkách intenzivní péče. Podle odborníků se aktuální rekordní počty nakažených v nemocnicích projeví zhruba za dva týdny.

Janetta Němcová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme