EURO 2020

Česko 0:1 Anglie

Výběr z médií: Zaorálek rozvolňuje kulturu, méně Čechů studujících v Británii a přispívání na PCR testy

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka z ČSSD by vnitřní kulturní akce mohly být povolené nejdříve v červnu, píše Mf Dnes. Zájemcům o studium ve Velké Británii se podle deníku E15 od příštího akademického roku zkomplikuje jeho financování. A stát by měl podle epidemiologa Petra Smejkala přispívat na PCR testy, informují Hospodářské noviny. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Zaorálek | Zdroj: Úřad vlády ČR

E15

Na britské univerzity se zřejmě dostane kvůli brexitu méně Čechů než v předchozích letech, upozorňuje deník E15. Od příštího akademického roku se zkomplikuje zájemcům financování studia. Kvůli vystoupení Britů z Evropské unie totiž ztratí nárok na studentskou půjčku. Zájem o studium ve Spojeném království tak podle deníku opadá.

Festival Rock for People se kvůli epidemii opět odkládá. Pořadatelé ho přesunuli na rok 2022

Číst článek

Mf Dnes

Vnitřní kulturní akce by mohly být povolené nejdříve v červnu, v rozhovoru pro Mf Dnes to řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek z ČSSD. Návštěvníci ale budou potřebovat negativní test proti koronaviru nebo potvrzení o očkování. Zaorálek také upřesnil, jaké podmínky budou platit při návštěvách galerií nebo muzeí, které se v pondělí otevřou v některých krajích. Počet návštěvníků bude omezený, lidé budou také muset nosit respirátory a dezinfikovat si ruce.

Deník

Vědci z Mendelovy univerzity v Brně se pustili do boje s klíněnkou jírovcovou, píše o Deník. Drobný motýlek napadá kaštany, vrby i javory. Na záchranu stromů vědci používají injektáž, což je něco jako očkování, dodává deník.

Hospodářské noviny

Stát by měl podle epidemiologa Petra Smejkala přispívat na PCR testy, dočtete se v Hospodářských novinách. Jejich cena se stále pohybuje kolem 1500 korun, díky příspěvku by tak byly levnější. PCR testy platí týden a lidé je potřebují například pro cesty do zahraničí.

Dokumenty ke Sputniku V pro výjimku nestačí, oznámil lékový ústav. Připomínky poslal Úřadu vlády

Číst článek

Právo

Pokud budou školám chybět testy na koronavirus, měla by se omezit školní docházka, říká v rozhovoru pro Právo viroložka a členka expertního týmu při ministerstvu zdravotnictví Ruth Tachezy. Podle ní není Česko v situaci, kdy by mohli žáci chodit do škol plošně bez testování. Při omezeném počtu testů by měli mít přednost žáci, kteří jdou do školy nově. U nich totiž není jasné, z jakého prostředí přichází.

Ekonom

Se šikanou na pracovišti má v Česku zkušenost třetina zaměstnanců, vyplývá ze studie nadačního fondu Filantia, které si všímá týdeník Ekonom. Podle ní psychické útoky dopadají více na ženy. A nevyhýbají se ani těm, kteří jsou svým okolím považovaní za silné. Týdeník píše, že nejčastěji - v polovině případů - šikanují nadřízení své podřízené. Ve třinácti procentech se ale vyskytuje i tyranizování šéfa podřízenými.

Eliška Balcárková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme