V Česku přibylo 93 případů koronaviru. Od začátku pandemie se u nás nakazilo přes deset tisíc lidí

V Česku bylo ve čtvrtek potvrzeno 93 nových případů nemoci covid-19. Ve srovnání s předchozím dnem to bylo o 34 případů méně. Nemocných je v současnosti 2892. Od začátku epidemie zemřelo v Česku v souvislosti s koronavirem 345 lidí z celkového počtu 10 870 nakažených.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozvolňování koronavirových opatření (ilustrační foto)

Rozvolňování koronavirových opatření (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Laboratoře v Česku provedly ve čtvrtek 2930 testů. Pozitivních bylo 3,17 procenta z nich. Oproti předchozím dnům počet testovaných výrazně klesl. Ve středu jich bylo 4182, v úterý 4576. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k páteční deváté hodině ranní.

U většiny nakažených novým koronavirem má nemoc covid-19 lehký průběh. Podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví je s koronavirem hospitalizováno 125 lidí, z nichž 12 je ve vážném stavu. V pátek a ve čtvrtek zemřelo v souvislosti s covidem-19 po jednom člověku. Celkový počet zemřelých od začátku epidemie tak je 345.

Koronavirem zasažená Indie míří ke katastrofě. Denní přírůstky jsou rekordní, to nejhorší má ale přijít

Číst článek

Epidemie covidu-19 nyní nejvíc postihuje Karvinsko. Na 100 tisíc obyvatel tam připadá přes 69 nemocných. Druhý je okres Liberec s téměř 22 případy na 100 tisíc obyvatel.

Na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku v pátek ráno začalo další plošné testování pracovníků OKD na koronavirus. Potrvá do začátku příštího týdne, nejpozději by mělo skončit v úterý. K páteční sedmé hodině ranní bylo odebráno přes 200 vzorků, vyhodnotí se prostřednictvím laboratorního PCR testu.

První případ nákazy novým koronavirem se v Česku objevil na začátku března. Od té doby se infikovalo 10 870 lidí. Přibližně 70 procent z nich už se z nemoci uzdravilo.

Z jednotlivých regionů bylo dosud nejvíce případů nákazy zaznamenáno v Praze, a to 2472. Na druhém místě je Moravskoslezský kraj, kde se od začátku epidemie nakazilo 2219 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme