Za čtvrtek dosud přibylo 355 nakažených. Denní nárůst případů v Praze překonal rekord

Ve čtvrtek k 18.00 laboratoře odhalily 355 nakažených novým typem koronaviru. Denní nárůst případů v Praze opět překonal rekord. Za posledních 24 hodin ve městě přibylo 168 nakažených, což je nejvyšší denní přírůstek. Ve středu Česko zaznamenalo rekordní přírůstek potvrzených případů nemoci covid-19, který poprvé přesáhl hranici 600 za jeden den. Přibylo 650 nakažených, což je zatím nejvyšší denní přírůstek od vypuknutí epidemie před půl rokem.

Sledujeme online Praha (Aktualizováno: 19:15 3. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Během středy přibylo 650 nakažených. Vojtěch pravděpodobně přistoupí k dalším bezpečnostním opatřením, zejména v Praze | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Dosud se tak v zemi nakazilo 26 127 lidí, z nich 426 zemřelo a více než 18 600 se vyléčilo. U většiny nakažených má nemoc mírný průběh, s covidem bylo ve středu hospitalizováno 172 pacientů, v těžkém stavu je 40 z nich. Vyplývá to z aktuálních a revidovaných údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Znovu rekordní. V Česku za čtvrtek přibylo 680 nakažených koronavirem

Číst článek

Kvůli rostoucímu počtu nových případů bude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha pravděpodobně nutné přistoupit zejména v Praze k dalším opatřením proti koronaviru, zmínil třeba rozšíření pravidel pro nošení roušek.

Sám ministr je v domácí karanténě kvůli nákaze hlavní hygieničky Jarmily Rážové, středeční test na covid byl u Vojtěcha negativní.

Nákaza se naproti tomu potvrdila u ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška, řekl ministr v České televizi.

Svůj program preventivně zrušili také ministryně práce Jana Maláčová i ministr zahraničí Tomáš Petříček (oba ČSSD). Budou pracovat z domova. V karanténě je i několik úředníků ministerstva financí včetně náměstkyně Lenky Dupákové.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Aktuálně nemocných je přes 7000 lidí, nejvíc od začátku epidemie. Za uplynulý měsíc také výrazně přibylo lidí, kteří skončili s covidem-19 v nemocnici. Od začátku srpna do začátku září stoupl počet hospitalizovaných skoro o polovinu na 172. Množství nakažených ve vážném stavu se za měsíc více než zdvojnásobilo na 40 těžce nemocných.

V nemocnicích je nyní 2,6 procenta nemocných, zatímco například na přelomu dubna a května se podíl hospitalizovaných z celkového počtu nemocných pohyboval kolem deseti procent. U většiny pozitivně testovaných má nemoc mírný průběh, někteří jsou úplně bez příznaků.

Hlavní hygienička Rážová se nakazila koronavirem. Ministra Vojtěcha čeká domácí karanténa

Číst článek

Přírůstky nakažených byly v posledních dnech opakovaně vysoké. Od začátku dubna až do konce června se denní nárůsty případů držely většinou pod dvěma stovkami, do začátku srpna pak zůstávaly pod třemi stovkami. V posledních třech týdnech se ale třikrát objevily přírůstky kolem pěti stovek za 24 hodin.

Ve středu poprvé padla hranice šesti stovek. Rostoucí počet případů souvisí i s častějším a cílenějším testováním - v úterý jich laboratoře provedly skoro 11 000, což je dosavadní maximum. Počet středečních testů zveřejní ministerstvo večer.

Nejvýraznější nárůst počtu nakažených má nyní Hodonínsko, kde za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100 tisíc obyvatel 64 nových případů covidu-19. Následuje okres Třebíč a Praha se zhruba 50 případy na 100 tisíc obyvatel za uplynulý týden, víc než čtyři desítky nakažených v přepočtu na obyvatele evidují také okresy Mělník, Beroun a Svitavy.

ČTK, oro, aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme