Do statistiky počtu zemřelých v souvislosti s koronavirem za úterý zatím přibylo 205 úmrtí

V Česku v úterý přibylo do statistik 205 úmrtí s nemocí covid-19. Od začátku epidemie tak s koronavirem zemřelo 3859 lidí. Nárůsty potvrzených případů nemoci v posledních dnech zpomalují. V úterý do 18.00 přibylo v zemi 6803 nakažených, což je zhruba o 2000 méně než za stejnou dobu minulé úterý, kdy byl nárůst rekordní. Statistiku ministerstvo průběžně aktulizuje.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pipetování, GHC Genetics

Pipetování, GHC Genetics | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Snížil se také počet hospitalizovaných. V nemocnici je s covidem 7396 pacientů, o 90 méně než v neděli. Vyplývá to z aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví.

Vláda dá tři miliony respirátorů pracovníkům sociálních služeb. Bude je i plošně testovat

Číst článek

Za posledních sedm dní zemřelo v České republice s koronavirem 1174 lidí, tedy téměř třetina celkového počtu. V pátek bylo úmrtí 200, což je dosud nejvíce v jednom dni. Na úterý zatím připadá 107 obětí. Tento údaj ale obvykle při dalších aktualizacích ještě roste.

Od březnového začátku epidemie odhalily laboratoře nákazu u 357 699 lidí. Z toho se jich více než 171 tisíc vyléčilo. Aktuálně je v zemi zhruba 182 400 nakažených. Podíly pozitivních testů ale naznačují, že ve skutečnosti bude lidí s koronavirem výrazně více.

Dva týdny se podíl pozitivních testů pohybuje zhruba mezi 30 až 34 procenty. V pondělí to bylo 29,93 procenta, což byl pokles o dvě procenta proti neděli, kdy laboratoře provedly zhruba o deset tisíc testů méně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme